109.3752

KLS: Desetkovana Zvezda u nastavku razbila Megu

29.03.2015. 20:52
Boban Marjanović i Dejan Musli u duelu u prvom kolu KLS između Crvene zvezde i Mega Leksa / Izvor: Tanjug
Odličnom igrom u drugom poluvremenu crveno-beli stigli do četvrtog ovosezonskog trijumfa nad ekipom Dejana Milojevića, u praznoj dvorani "Pionir".

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Mega Leksa rezultatom 107:83 (28:26, 27:21, 28:22, 24:14) u prvom kolu Košarkaške lige Srbije.

Uprkos neuobičajenom ambijentu i praznom "Pioniru", kao i izostanku Markusa Vilijamsa i Branka Lazića, u igri crveno-belih nije viđena velika promena u igri, iako domaćin nije uspeo da osujeti brzu igru u tranziciji Mega Leksa u prvom poluvremenu, u kojem je viđena izuzetno izjednačena igra. Ipak, pobednik ligaškog dela regionalne ABA lige u nastavku je u potpunosti slomio otpor tima Dejana Milojevića i na kraju slavio ubedljiv trijumf, četvrti nad Megom u ovoj sezoni.

Meč je počeo u dobroj napadačkoj igri Zvezde, koja je sredinom prvog perioda stigla do osam poena prednosti (14:6), ali se Mega brzom igrom u tranziciji vratil a u igru do kraja četvrtine u kojoj je viđena slaba odbrana dva tima i čak 51 koš (28:23).

Prazan Pionir u meču prvog kola KLS između Crvene zvezde i Mega Leksa
Prazan Pionir u meču prvog kola KLS između Crvene zvezde i Mega Leksa / Izvor: MN Press

Slično je bilo i u drugom periodu u kojem je viđena izjednačena igra na obe strane sve do same završnice. Briljirali su Boban Marjanović (13 poena) na jednoj, odnosno Nenad Miljenović (14p) na drugoj strani, a Zvezda je u poslednjem minutu prvog poluvremena napravila seriju 6-0 i otišla na veliki odmor sa osam poena "viška" (55:47).

Mega je poslednji put rezultatski priključak imala u 26. minutu kada je zahvaljujući raspoloženim Kešelju i Zagorcu (64:62). Ipak, od tog momenta domaći tim je u završnom delu trećeg perioda zaigrao angažovanije u odbrani, usledila je serija 10-1 za dvocifrenu prednost (74:63), koja je do poslednjeg dvominutnog odmora narasla do "plus 14" (83:69).

Duel Nenada Miljenovića i Čarlsa Dženkinsa u meču prvog kola KLS između Crvene zvezde i Mega Leksa / Izvor: MN Press

U poslednjoj četvrtini otpor Mege potpuno je nestao. Prednost crveno-belih je rasla iz minuta u minut, pa su raspucani domaćini već u 36. minutu "probili" 100 postignutih golova, kada je "pukla stotka" (100:73). Završnicu meča Dejan Radonjić iskoristio je da pruži šansu i Rebiću i mladom Aranitoviću.

Najbolji u redovima Crvene zvezde po ko zna koji put ove sezone bio je Boban Marjanović sa 25 poena i 11 skokova i indeksom korisnosti 31, dok su odlične partije pružili Čarls Dženkins sa 21 (3sk, 5as) i Luka Mitrović sa 18 koševa i osam skokova. Kod gostiju Marko Kešelj je zabeležio 22 poena, Nenad Miljenović upisao je 19, a MVP regionalne ABA lige Nikola Jokić 13.

CRVENA ZVEZDA: Rebić, Dangubić 9 (za tri 1/6), Aranitović, Mitrović 18 (8sk, 3as, indeks 26), Blažič 6 (4sk, 3as), Kalinić 14 (3sk, 3as), Marjanović 25 (11sk, za dva 11/17, indeks 31), Kaplanović, Tejić 2, Dženkins 21 (3sk, 5as, iz igre 7/14), Jović 9 (3sk, 5as), Cirbes 3. Trener: Dejan Radonjić.

MEGA LEKS: Kešelj 22 (2sk, iz igre 7/11), Krstić 3, Đoković, Jaramaz, Miljenović 19 (4sk, 2as, 6il, indeks 22), Jokić 13 (8sk), Šulović 2, Vebster 5 (4as), Zagorac 7 (4sk, 6as), Simeunović, Nikolić, Musli 12 (5sk, 2as). Trener: Dejan Milojević.