KLS: Zvezda protutnjala Novim Sadom pred "večiti derbi"

13.05.2015. 21:52
Košarkaši Crvene zvezde
Košarkaši Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Crveno-beli trijumfom nad Vojvodinom sačuvali nepobedivost u domaćem šampionatu, pa u idealnom raspoloženju dočekuju derbi sa Partizanom.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su kao gosti ekipu Vojvodine rezultatom 87:58 (20:11, 19:12, 27:16, 21:19) u prvom meču 6. kola košarkaške Superlige Srbije.

Šampion ABA lige samo je do sredine druge četvrtine mučili sa borbenim domaćinom u maloj sali "Spensa", kada je usledila serija beogradskih crveno-belih od 19-0, kojim su otišli na nedostižnih 16 poena prednosti na poluvremenu. Trener gostiju Dejan Radonjić u nastavku je imao priliku da razigra gotovo ceo tim (izuzev plejmejkera Rebića i Jovića), koji je na kraju meč završio sa maksimalnih 29 poena "viška", čime su gosti iz Beograda na najbolji mogući način najavili "večiti derbi" koji se u nedelju od 21 čas igra u dvorani "Pionir".

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Branko Lazić sa 16 poena (2sk, 5uk), dok je Čarls Dženkins uz 14 poena imao čak sedam ukradenih lopti i četiri asistencije, čime je zaslužio indeks 26. Bobanu Marjanoviću su dva poena nedostajala do novog "dabl-dabl" učinka, pošto je upisao čak 13 skokova. Iz sivila domaćina izdvojio se jedino Miloš Grubor koji je postigao 15 poena, uz šest skokova i četiri ukradene lopte.

Crvena zvezda je odlično počela meč i već krajem prvog dela igre stigla do ozbiljnije prednosti zahvaljujući Kaliniću i Cirbesu, da bi poenima Dženkinsa na prvi odmor otišla sa prednošću od devet poena (11:20). Međutim, usledila je veoma neobična druga četvrtina koju je domaćin poveo serijom 12-0, a veoma raspoložen u tim momentima bio je Jovan Novak (23:20). beogradski crveno-beli su u drugom periodu poentirali tek krajem 15. minuta, košem Marjanovića, ali je od tog momenta na parketu praktično bio samo gostujući tim.

Branko Lazić
Branko Lazić / Izvor: MN Press

Trener prvaka ABA lige Dejan Radonjić poslao je na teren svoj najjači sastav, sa Vilijamsom i Dženkinsom na bekovskim pozicijama, Kalinićem na krilu, te Mitrovićem i Marjanovićem na centru. Zvezda je raspoloženom igrom pod oba koša napravila seriju od čak 19-0, vratila prednost na svoju stranu, ne dozvolivši domaćinu da u poslednjih šest minuta ne postigne nijedan koš, pa je beogradski sastav na petnaestominutni odmor otišao sa prednošću od 16 poena - 23:39.

Zvezda u nastavak ulazi novom serijom 7-0 i odlazi na čak 23 poena "viška" (23:46), pa je već posle dva i po minuta igre bilo jasno da boodovi idu u Beograd. Puleni Dušana Alimpijevića nisu uspevali da smanje zaostatak ispod dvadeset poena, a bezbedna zaliha omogućila je Radonjiću da razigra i preostale igrače na klupi, naročito posle maksimalne prednosti u poslednjem minutu trećeg perioda od 29 poena (37:66). Gosti su u poslednjih deset minuta bez većih problema sačuvali visoku prednost i upisali šesti trijumf u šampionatu - 58:87.

KLS, 6. kolo

Vojvodina - Crvena zvezda 58:87

Četvrtak:

FMP - Mega Leks (18)

Partizan - Tamiš (19:30)

Konstantin - Metalac (20)

TABELA: Crvena zvezda 6-0, partizan 5-0, Vojvodina 3-3, Metalac 3-2, Mega Leks 2-3, FMP 2-3, Konstantin 0-5, Tamiš 0-5.