Kolumbija jaka i bez Falkaoa (VIDEO)

14.06.2014. 17:52 14:46
Pablo Armero
Pablo Armero / Izvor: Beta/AP

U prvom meču C Grupe Kolumbija pobedila Grčku 3:0. Strelci Armero u petom minutu, Gutijerez u 55. i Rodrigez u 93.

Prvi meč na svetskim prvenstvima od 1998. godine Kolumbijci će pamtiti po pobedi. U premijernom meču C grupe oni su pobedili Grčku 2:0. Na taj način su pokazali da su jaki i bez Radamela Falkaoa koji propušta Mundijal zbog povrede.

Možda se ključan momenat na meču dogodio u petom minutu kada je Kolumbija povela 1:0. Pablo Armero je šutirao po zemlji, lopta je prošla ispod noge Manolasa i ušla u gol. U toj situaciji je mogao bolje da reaguje golman Karnezis. Ovo je najbrži gol Kolumbije u istoriji svetskih prvenstava. Najbolju šansu u prvom poluvremenu za Grke je imao Kone, ali je njegov udarac odbranio golman Ospina.

Drugi gol za Kolumbiju je postigao Gutijerez koji se odlično snašao posle kornera. Konačan rezultat je postignut na samom kraju, a strelac je bio Rodrigez.

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

94. minut - Kraj utakmice.

93. minut - GOOOL!!!! 3:0 za Kolumbiju, a strelac je Rodrigez. On je primio loptu u šesnaestercu i poslao je u nebranjeni deo gola Grčke.

Stadion: Mineirao u Belo Horizonteu.

Gledalaca: 60.000.

Sudija: Gajger (SAD).

Strelci: 1:0 Armero (5), 2:0 Gutijerez (58), 3:0 Rodrigez (90+3).

Žuti kartoni: Sančez (Kolumbija), Papastopulos, Salpingidis (Grčka).

Kolumbija: Ospina, Armero (od 74. minuta Arijas), Jepes, Zapata, Medina, Sančez, Agilar (od 69. Mehija), Ibarbo, Rodrigez, Kvardado, Gutijerez (od 76. Martinez).

Grčka: Karnezis, Holebas, Papastopulos, Manolas, Torosidis, Kone (od 78. Karagunis), Manijatis, Samaras, Kacuranis, Salpingidis (od 57. Fefacidis), Gekas (od 64. Mitroglu).

85. minut - Samaras šutira sa 20 metara, ali pore gola.

78. minut - I Grci su izvršili poslednju izmenu. Izašao je Kone, a ušao je Karagunis.

76. minut - Poslednja izmena u Kolumbiji. Izašao je strelac drugog gola Gutijerez, a ušao je Martinez.

74. minut - Nova izmena u Kolumbiji. Izašao je strelac prvog gola Armero, a ušao je Arijas.

69. minut - Izmena u Kolumbiji, izašao je Agilar, a ušao je Mehija.

64. minut - Izmena kod Grka, izašao je Gekas, a ušao Mitroglu.

62. minut - Malo je nedostajalo da Gekas zatrese mrežu. Grčki fudbaler je glavom šutirao sa dva metra, ali je pogodio prečku.

58. minut - GOOOL!!! Vodi Kolumbija 2:0, a strelac je Gutijerez. Posle kornera, Agilar je zakačio loptu, a Gutijerez je bio na metar od gola i sproveo je loptu u mrežu.

Teofilo Gutijerez
Teofilo Gutijerez / Izvor: Beta/AP

57. minut - Prva izmena u Grčkoj. Izašao je Salpingidis, a ušao je Fefacidis.

55. minut - Žuti karton je dobio i Salpingidis.

52. minut - Prvi žuti karton za Grke je zaradio Sokratis Papastopulos.

50. minut - Prva šansa za Kolumbiju u nastavku. Rodrigez je šutirao sa 17 metara, ali je golman Karnezis bio na mestu.

47. minut - Jorgos Samaras je pokazao kakva je sportska veličina. Grčki fudbaler je pao u šesnaestercu i odmah je rukom pokazao sudiji da nije penal.

46. minut - Nastavljena je utakmica.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

45. minut - Fenomenalna šansa za Grčku. Panajotis Kone je šutirao, ali je golman Ospina sjajno intervenisao i izbacio loptu u korner.

39. minut - Odlična šansa za Kolumbiju. Posle centaršuta, lopta je došla pred gol gde je bio Rodrigez, ali je njegov udarac završio visoko preko gola.

32. minut - Samaras šutira sa leve strane, ali golman Kolumbije je na mestu.

28. minut - Posle slobodnog udarca za Grčku, Torosidis je šutirao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

26. minut - Prvi žuti karton dobio je reprezentativac Kolumbije Sančez, posle faula nad Samarasom.

17. minut - Iako vode, Kolumbijci nastavljaju sa napadima.

6. minut - Već u narednom napadu je je Kone imao šansu za Grčku, ali je lopta otišla pored gola.

5. minut - GOOOOLLL!!! 1:0 za Kolumbiju. Pablo Armero je šutirao u šesnaestercu, a lopta je prošla ispod noge od Manolasa i otišla je u mrežu. Golman Karnezis je tom prilikom loše reagovao.

1. minut - Utakmica je počela.