KUP KORAĆA: Amerikanci spasili Partizan i zakazali večiti derbi

18.02.2016. 22:58
Košarkaši Partizana
Košarkaši Partizana / Izvor: MN Press

Crno-beli na jedvite jade savladali FMP sa 85:83

Košarkaši Partizana savladali su FMP u drugoj četvrtfinanoj utakmici završnog turnira Kupa Radivoja Koraća koji se održava u Nišu. Crno -beli su imali i 16 poena prednosti u drugom poluvremenu, ali su za trijumf strepeli do poslednjih sekundi. Partizan – FMP 85:83 (24:21, 25:19, 18:17, 18:26). Protivnik Partizana u polufinalu biće bolji iz duela Crvena zvezda - Smederevo u kojem su crveno-beli apsolutni favoriti.

KUP KORAĆA: Konstantin mučio Megu, ali ostao bez daha u finišu

Izjednačena borba vodila se većim delom prvog poluvremena. Partizan je pokušavao da se što pre rezultatski odlepi, ali su borbeni igrači FMP-a svaki put imali pravi odgovor zahvaljujući Filip Ćoviću I Ognjen Dobriću. Ipak, u poslednja dva minuta druge četvrtine, preko Darela Vilijamsa i Kevina Džonsa crno-beli prave seriju 9:0 i dolaze do solidnog vođstva posle prvih 20 minuta igre – 49:40.

Raspoloženi Vilijams i Džons inicirali su seriju 9:2 na startu drugog poluvremena za vođstvo Partizana 58:42 i činilo se siguran trijumf izabranika Aleksandra Džikića. Međutim, mladi tim iz Železnika predvođen iskusnim Filipom Čovićem nije se predavao, tako je u 36. minutu uspeo da smanji na 72:71.

Strepeli su navijači Partizana gotovo do samog kraja duela u dvorani "Čair".  Ipak, na ulasku u poslednji minut Džamar Vilson pogodio je ključnu trojku za 84:80. Uzvratio je Filip Čović, trojkom sa devet metara. Vilson je u sledečem napadu bio polovično uspešan sa linije slobodnih bacanja (85:83), ali je na sreću crno-belih Ilija Đoković sa poslednjim zvukom sirene bio neprecizan u šutu za tri poena.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Amerikanci  Džons (21), Vilijams (13) i Vilson (15).  U redovima FMP-a prednjačili su Filip Čović (20) i Ognjen Dobrić (23)