23°C
18.05.2024.
117.105
107.8514

KUP SRBIJE: Neviđeni debakl Zvezde na "Marakani", furiozni Borac "petardom" do četvrtfinala

02.12.2015. 16:47 19:43
Fudbaleri Borca slave gol u meču protiv Crvene zvezde u Superligi Srbije
Fudbaleri Borca slave gol u meču protiv Crvene zvezde u Superligi Srbije / Izvor: MN Press

Čačanski klub sjajnom taktikom nadmudrio domaćina i izborio plasman u četvrtfinale nacionalnog kupa.

Pala je i Zvezda, i to kako! Fudbaleri Borca napravili su veliki podvig u meču osmine finala Kupa Srbije u fudbalu savladavši u Beogradu lidera nacionalnog šampionata Crvenu zvezdu rezultatom 5:1 (3:0). Čačani su na stadionu "Rajko Mitić" deklasirali domaćina nestvarnim rezultatom, nanevši mu jedan od najubedljivijih poraza na domaćem terenu u svojoj istoriji.

"Zebre" su sasvim zasluženo izborili plasman među osam najboljih u najmasovnijem domaćem klupskom takmičenju, potpuno iznenadivši taktikom renomiranog rivala koji je potpuno podbacio u odbrani koja ne samo da je čak pet puta kapitulirala, već je trijumf ekipe Milorada Kosanovića mogao do vrha da napuni mrežu Damira Kahrimana, budući da su ofsajd zamke crveno-belih katastrofalno funkcionisale.

Zvezda je imala inicijativu tokom čitavog prvog poluvrmena, ali su "zebre" sjajnom taktikom, brzim kontranapadima i maksimalnom koncentracijom u odsudnim momentima u čak tri navrata matirali psornulu odbranu ekipe koja je svojim igrama u dosadašnjem toku sezone pokazala daleko najviše. Ipak, nije tako bilo u duelu sa Čačanima koji su već u 19. minutu šokirali domaće navijače golom Darka Zorića, Samo 15 minuta kasnije, i Srđan Vujaklija je zatresao mrežu domaćina krunisavšio lep dupli pas sa Jevtovićem, da bi u nadoknadi vremena Zorić još jednom kaznio očajnu igru Zvezdine odbrane za ogromnih 0:3 posle 45 minuta igre.

Fudbaleri Borca slave gol Vukajlije u meču Kupa Srbije protiv Crvene zvezde
Fudbaleri Borca slave gol Vukajlije u meču Kupa Srbije protiv Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Zvezda je u nastavku krenula odlučnije. Ulaskom Vijeire uspela je vrlobrzo da stigne do smanjenja rezultata pogotkom Luke Jovića nakon kornera Ibanjeza. Ipak, kada se očekivao potpuni pritisak na gol gostiju, Zvezdina odbrana je još jednom kapitulirala, Jevtović je nadmudrio istrčalog Kahrimana, poslao loptu na peterac usamljenom Zoriću koji je krunisao sjajnu pariju het-trikom. Zvezdu nije probudilo ni bizarno isključenje trenera Božovića zbog protesta, koji je tek posle petominutnog ubeđivanja napustio klupu, a potpuni debakl domaćina potvrdio je Milan Jevtović i tako i sâm bio nagrađen za odličnu partiju.

Čačani zasluženo idu među osam najboljih, dok Zvezdi ostaju i prve brige posle dugog perioda vremena. Jedno je sigurno, meč na stadionu "Rajko Mitić" pokazao je da Zvezda nije nepobediva, naprotiv. Sada ostaje da se vidi kako će se ovako ubedljiv poraz posle perioda vrhunksih partija odraziti na igre i rezultate lidera Superlige u nacionalnom šampionatu, dok će "zebrama" ovo biti odlična prilika da iskoriste emotivni naboj i zadrže visok nivo igara koji ih je doveo u sam vrh tabele i borbu za Evropu do kraja sezone.

KUP SRBIJE, osmina finala: CRVENA ZVEZDA - BORAC ČAČAK 1:5 (0:3)

Stadion: "Rajko Mitić", Beograd

Sudija: Milorad Mažić (Vrbas)

Strelci: 0:1 Zorić u 19, 0:2 Vujaklija u 35, 0:3 Zorić u 45+1, 1:3 Jović u 55, 1:4 Zorić u 59, 1:5 Jevtović u 75. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Luković, Mbođ, Ibanjez, Donald, Jovanović, Ristić, Plavšić (od 52. Vijeira), Srnić, Jović. Trener: Miodrag Božović.

BORAC ČAČAK: Bajić, Tanasin, Živković, Miletić, Jablan, Jovančić, Mićić, Jevtović, Zorić, Knežević, Vujaklija. Trener: Milorad Kosanović.

Najinteresantnije detalje meča mogli ste da pratite na sajtu Srbija Danas.

TOK MEČA:

89. minut - Još jedna neuspešna ofsajd zamka, Vukmirović je pobegao odbrani domačih, ali je bio sebičan, jer je mogao da uposli Jevtovića, Kahriman je odlično intervenisao i umanjio štetu.

75. minut - GOOOOOL!!! 1:5! Nova bruka Zvezdine odbrane, Jevtović je svoju sjajnu partiju krunisao golom i doneo svom timu ogromnih 5:1.

73. minut - Živković šalje sjajnu loptu za Kneževića, ovaj je obišao Kahrimana, ali propustio da svom timu donese i peti gol na meču, lopta mu je prešla preko noge i otišla pored gola.

SPEC. Usledio je prekid pošto je posle protesta Božovića sudija Mažić poslao zvezdinog stručnjaka na tribine, ali ovaj nije bio "raspoložen" da ga posluša, pa je to učinio tek pet minuta kasnije.

59. minut - GOOOOOL!!! 1:4! Nije dugo trajala nada domaćih da će brzo stići do potpune neizvesnosti. Zvezdina odbrana je još jednom podbacila, Kahriman je istrčao posle neuspele ofsajd zamke, za trenutak je uspeo da spreči pogodak, ali je drugi pokušaj Jevtovića u het-trik golom u praznu mrežu pretvorio Zorić.

55. minut - GOOOOOL!!! 1:3! Korner za Crvenu zvezdu, Ibanjezov orvi pokušaj nije prošao, ali je iz drugog sjajno pogodio Jovića u glavu za smanjenje rezultata.

Luka Jović u meču Kupa Srbije između Crvene zvezde i Borca
Luka Jović u meču Kupa Srbije između Crvene zvezde i Borca / Izvor: MN Press

54. minut - Pokušava Jović, Bajić ponovo brani i izbacuje u korner.

52. minut - Odličan slobodan udarac Ibanjeza, lepa "kifla", ali je Bajić lepom paradom skinuo tu loptu. Tom prilikom golman gostiju se blago povredio, a pa mu je na kratko ukazana pomoć.

49. minut - Nastavak u istom stilu kao poslednjih 15 minuta završnice prvog poluvremena. Jevtović je još jednom pobegao po desnoj strani, a zatim uposlio u sredini Vujakliju, ali je u poslednjem momentu odreagovala odbrana domaćih.

POLUVREME! Fantastičan prvi deo igre gostiju, koji su na izvanredan način izvodili kontranapade i u tri navrata matirali Kahrimana za ogromnu prednost posle 45 minuta igre.

45+1. minut - GOOOOOL!!! 0:3! Odbrana Crvene zvezde ne postoji, Čačani su se ponovo našli u šansi, Zvezdina odsbrana je za trenutak ragovala, ali je i z drugog pokušaja Zorić matirao Kahrimana za ogromnih 0:3!

41. minut - Zicer Čačana za 3:0, Luković je pogrešio, pobegla mu je lopta, Jevtović je izašao sam pred Kahrimana, ali je pogodio samo dalju stativu.

SPEC. Srđanu Vujakliji baš prija stadion "Rajko Mitić" na kojem je krajem oktobra postigao dva gola u porazu svog tima od 4:2 u okviru Superlige Srbije.

40. minut - Dobar napad za Zvezdu, lopta je posle nekoliko pasova kroz sredinu, poslata na stranu ka Ibanjezu, a on unutrašnjim delom stopala, po zemlji poslao nešto između šuta i centaršuta, pa nije bilo problema za Bajića da ukroti taj udarac.

35. minut - GOOOOOL!!! 0:2! Novi šok za domaćina! Fudbaleri Borca su odigrali izvanredan dupli pas na malom prostoru, lopta gotovo da nije pala na zemlju, a Vujaklija je pogodio za veliku prednost gostiju, dok je odbrana crveno-belih nemo gledala!

Srđan Vujaklija slavi gol u meču protiv Crvene zvezde
Srđan Vujaklija slavi gol u meču protiv Crvene zvezde / Izvor: MN Press

28. minut - Najbolja prilika za Zvezdu. Srnić je prošao po levoj strani, dao povratnu loptu na jedaanesterac gde se našao Mbođ koji je ciljao, ali ne i pronašao prazan prostor. Lopta je pogodila jednog odbrambenog fudbalera gostiju, na trenutak je otklonjena opasnost, a onda je sa 25 metara po lopti silovito raspalio Donald, ali je Bajić sjajnom paradom izbacio loptu u korner.

26. minut - Posle kornera sa leve strane Mbođ je pokušao glavom, ali lopta je otišla preko gola.

19. minut - GOOOOOL!!! 0:1! Šok za domaćina! Borac je iz prvog ozbiljnijeg napada zatresao mrežu Zvezde. Jevtović je izbegao ofsajd zamku, izašao sam pred Kahrimana, a onda nesebično proigrao usamljenog Zorića na petercu za vođstvo Čačana.

Slavoljub Srnić u meču Crvena zvezda - Borac u Superligi Srbije
Slavoljub Srnić u meču Crvena zvezda - Borac u Superligi Srbije / Izvor: MN Press

15. minut - Prve ozbiljnije uzbuđenje. Srnić je odlično istrčao po desnoj strani, pravovremeno poslao loptu po zemlji na peterac, ali je Jović zakasnio za delić sekunde.

Meč je počeo u potpunoj dominaciji domaćih. Iako je Zvezda počela u izmenjenom sastavu, pristup igri izabranika Miodraga Božovića nije promenjen u odnosu na prethodne mečeve. Ipak, Zvezdini napadi u prvih petnaestak minuta završavali su se uglavnom pred šesnaestercem Čačana.