26.04.2024.
117.1627
109.3752

KUP SRBIJE: Partizan se probudio u nastavku za osminu finala, Šaponjić dva puta u metu

28.10.2015. 15:11
Ivan Šaponjić
Ivan Šaponjić / Izvor: MN Press
Crno-beli savladali sa 2:0 Sinđelić i plasirali se u osminu finala.

Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, a najzaslužniji za uspeh bio je Ivan Šaponjić. Mladi napadač crno-belih je dva puta pogodio mrežu golmana Sinđelića Nemanje Šćekića, za konačnih 2:0

Utakmica između prvo i superligaša odigrana je po idealnom vremenu, pred oko 1.500 gledalaca, a prvo poluvreme je bilo za zaborav. Na primer favorizovani gosti su prvi korner izveli tek posle pola sata. Tek u 33. minutu je bio prvi šut ka golu uopšte. Šutirao je mladi fudbaler Sinđelića Uroš Damnjanović, ali pored gola. U narednom napadu pokušao je Šaponjić ali je traljavo uhvatio loptu. Nekoliko minuta kasnije pokušavao je Babović iz slobodnog udarca, ali je golman Sinđelića Šćekić bio oprezan. Popadić pokušao u 45. minutu da postigne gol, ali je bio neprecizan.

Već na samom startu drugog poluvremena videlo se da je Partizan rešen da preuzme inicijativu. Tekao je 48. minut kada je Alen Stevanović centrirao Šaponjiću za prvi gol. Napadač je bez većih problema sa nekoliko metara nogom sproveo loptu u mrežu. Dominacija gostiju se nastavila i u narednim minutima, a na novi pogodak se čekalo 20 minuta. Opet je u glavnoj ulozi bio Šaponjić. Oboren je u kaznenom prostoru, a sudija Lazar Lukić je pokazao na belu tačku. Šaponjić nije ispoštovao nepisano pravilo da igrač nad kojim je napravljen prekršaj ne izvodi najstrožu kaznu. Ipak, bio je uspešan, lopta je otišla u jednu, a golman u drugu stranu.

U nastavku meča, nastavila se dominacija crno-belih, mada je i domaćin pokušavao u nekoliko navrata. Prednost od dva gola ostavila je prostor Ljubinku Druloviću da uvede i mlađe igrače. U drugih 45 minuta, zaigrali su Nikola Trujić, ali i Nebojša Kosović i Nemanja Glavčić.

Sve u svemu, Partizan je u ovom duelu pokazao dva lica, ali i zasluženo prošao dalje. Kako je bilo u ostalim mečevima Kupa pročitajte OVDE