KVALIFIKACIJE ZA EP: Englezi ponovo pokazali mišiće, Španci preuzeli čelo tabele u grupi C (VIDEO)

05.09.2015. 21:10
Vejn Runi
Vejn Runi / Izvor: Beta/AP

Vejn Runi golom sa bele tačke se izjednačio na večitoj listi strelaca engleske reprezentacije sa Bobijem Čarltonom.

Reprezentacija Engleske je ubedljivom pobedom nad San Marinom (0:6) nastavila besprekoran niz, sada od sedam pobeda iz isto toliko utakmica, uz veoma ubedljivu gol razliku 24:3.

Veoma ubedljivo su izgledali Englezi protiv slabašnog protivnika, a upečatljivo je da se pogotkom sa bele tačke, 49. ukupno Vejn Runi izjednačio na večitoj listi strelaca engleskog nacionalnog tima sa legendom engleskog fudbala Bobijem Čarltonom. O tome i o autogolu reprezentativca San Marina Kristijana Broljija više možete pročitati OVDE.

Fudbaler Arsenala Teo Volkot u igru je ušao u 67. minuti, i za prvi pogodak mu je trebalo nešto više od minute provedene na terenu, a za drugi još oko deset. Impresivna partija za selekciju za koju sportska javnost smatra da može da osvoji Evropsko prvenstvo koje se igra naredne godine u Francuskoj.

Španci su pobedom nad Slovačkom od 2:0 uspeli da ih "svrgnu" sa čeone pozicije u grupi C. Sada obe ekipe imaju po 18 bodova, ali "crvena furija" ima bolju gol razliku. Đordi Alba odlično je otvorio utakmicu za svoju selekciju golom već u petom minutu utakmice. Andres Inijesta pogodio je u 30. minuti za, ispostavilo se konačnih 2:0, pa je do kraja meča bilo potrebno samo da kontrolišu situaciju na terenu.

Grupa E

Estonija - Litvanija 1:0 (Vasiljev 71.)

San Marino - Engleska 0:6 (Runi 13p, Brolji 30ag, Barkli 46, Volot 68, 78, Kejn 77.)

Švajcarska - Slovenija 2:2 (Drmić 80, 90+4, Stoker 84. - Novaković 45, Cesar 48.)

Grupa C

Luksemburg - Makedonija 1:0 (Til 90+2.)

Ukrajina - Belorusija 3:1 (Kravec 7, Jarmolenko 30, Konopljanka 40. - Kornilenko 62p.)

Španija - Slovačka 2:0 (Alba 5, Inijesta 30.)