KVALIFIKACIJE ZA EP: Holanđani poniženi od Islanda, plasman pod znakom pitanja

03.09.2015. 23:04
Penal za Island
Penal za Island / Izvor: Beta/AP

Dosta iznenađenja u prvim utakmicama.

Selekcija Holandije izgubila je kvalifikacionu utakmicu protiv reprezentacije Islanda (0:1), i to na domaćem terenu čime su nastavili neobično loše izdanje u kvalifikacijama, nakon svega 10 osvojenih bodova u prvih sedam odigranih mečeva. Gosti su do pobede stigli preko Gilfija Sigurdsona, koji je sa penala doneo radost svojoj selekciji. Ovim porazom Holanđani su izgubili gotovo svaku nadu da se mogu direktno plasirati na Evropsko prvenstvo, a ostaje nada da bi mogli da se domognu smotre najboljih reprezentacija Starog kontinenta preko bareža.

Hrvatska nije uspela da uzme ceo plen u Azerbejdžanu, a rezultat je najnepopularniji, barem što se tiče navijačke strane (0:0).

Belgijanci su pobedili Bosance ubedljivim rezultatom 3:1, međutim nije tako izgledalo nakon prvih 15. minuta utakmice. Naime, Edin Džeko je matirao golmana Tiboa Kurtou na opšte zaprepaštenje domaće publike. Ipak, u nastavku su Maruan Felaini, pa novo pojačanje Mančester sitija Kevin De Brujne, a na kraju i Eden Azar sa bele tačke uspeli da preokrenu situaciju u svoju korist.