17°C
01.05.2024.
117.1117
109.3684

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA: ''IĆ'' kobno za Litvance, Partizani osvojili Mađarsku (FOTO)

20.07.2016. 19:12
Logo Lige šampiona
Logo Lige šampiona / Izvor: Profimedia

Ferencvaroš promašio tri penala.

Fudbaleri Žalgirisa dugo će pamtiti meč protiv Astane u gostima. Posle prvog meča i rezultata 0:0 imali su priliku za plasman u treće kolo kvalifikacija pošto je do 92. minuta revanša bilo 1:1. Međutim, defanzivac iz Bosne i Hercegovine Mario Aničić svojim drugim golom na meču postavio je konačnih 2:1 i poslao Astanu u treće kolo.

PAO REKORD: Pep IMA NAJSKUPLJEG Nemca, skupljeg i od Ozla (VIDEO)

''UBIĆE'' IH PREJAKA REČ: Nova, strožija pravila u Premijer ligi (FOTO)

Aničić je izrastao u junaka meča pošto je u 31. minutu doneo vođstvo Kazahstancima. Zahvaljujući golu Elivelta u 57. minutu Žalgiris je imao u rukama prolaz u narednu fazu, ali je njegove snove srušio Aničić. Od srpskih internacionalaca, u Astani je od starta zaigrao Nemanja Maksimović, dok je Đorđe Despotović u igru ušao u 72. minutu. U Žalgirisu je starter bio Andrija Kaluđerović kao i Mamadu Mbođ, dok je Matija Ljujić u igru ušao u 77. minutu.

EVO ZBOG ČEGA NIJE POTPISAO ZA MIDLSBORO: Subotić mora na operaciju (FOTO)

Partizani iz Albanije napravio je iznenađenje i eliminisao Ferencvaroš. U revanšu je rezultat bio 1:1, kao i u prvom meču pa su usledili penali. Domaćin je promašio čak tri puta u penal seriji, pa je Partizani uz dozu sreće obeubedio treće kolo. Olimpija je bila blizu podviga u Slovačkoj protiv Trenčina. Slovenački predstavnik pobedio je 3:2, ali su Slovaci otišli dalje zbog više datih golova u gostima pošto su u prvom susretu pobedili 4:3.

KAO DA JE NA KRAJU SVETA: Fudbaleri Vojvodine s dva autobusa i dva aviona putovali do Velsa

Seltik je ipak lako rešio meč protiv Linkolna, posle senzacionalne pobede predstavnika Gibraltara pre nedelju dana i plasirao se u treće kolo. Makedonski Vardar poražen je iako je bio je blizu iznenađenja protiv Dinama pošto je vodio 2:1 u Zagrebu, ali su Modri ipak došli do pobede. Dinamo je dva puta dobio opravdano penal zbog gluposti igrača Vardara, a oba je iskoristio Marko Pjaca.

MIDLSBORO NEUMORAN U PRELAZNOM ROKU: Potpisao i Negredo (FOTO)

Kvalifikacije za Ligu šampiona, 2. kolo (revanš mečevi)