LE: Jagodinci kažnjeni za promašaje

24.07.2014. 20:34 22:41
Vuk Mitošević
Vuk Mitošević / Izvor: MN Press

U revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope Jagodina na svom terenu izgubila od Kluža 1:0 (0:0). Strelac Guima u 81. minutu. Rumunski tim se u trećem kolu sastaje sa Dinamom Minska.

I treći srpski tim je ispao iz Lige Evrope. Posle Čukaričkog i Vojvodine, svoje učešće u Evropi je završila i Jagodina. U revanšu drugog kola kvalifikacija „ćurani“ su na svom terenu poraženi od rumunskog kluža 1:0 (0:0). Pre nedelju dana je bilo 0:0, pa će u treće kolo Kluž, a protivnik će mu biti Dinamo iz Minska koji je bio bolji od finske Mipe.

Strelac jedinog gola bio je Brazilac Guima u 81. minutu. On je iskoristio lošu reakciju golmana Đuričića. Imali su Jagodinci idealnu šansu da prvi put prođu u narednu rundu evropskog takmičenja, ali su kažnjeni za promašaje. Šušnjar i Jakimovski su imali odlične šanse u prvom poluvremenu, ali je mreža rumunskog tima ostala netaknuta.

Prvu šansu na utakmici su Jagodinci imali u 26. minutu. Posle centaršuta Jakimovski je glavom spustio do Šušnjara, a ovaj u padu nije uspeo da zahvati loptu nogom. Iako se igralo borbeno do kraja poluvremena nije bilo golova.

I u nastavku je domaćin bio konkretniji, ali je prvu pravu priliku stvorio tek u 65. minutu. Lopta je ubačena sa desne strane pred gol, a tamo je golman Felgueiras odlično reagovao ispred Šušnjara. Zapretio je rumunski tim u 73. minutu, ali je Mitošević odlično reagovao pred golom.

Poveo je Kluž u 81. minutu, a strelac je bio Brazilac Guima. Lopta je sa leve strane ubačena pred gol, golman Đuričić je uhvatio loptu, ali mu je ona ispala. Pred golom se najbolje snašao Guima i poslao loptu u mrežu. To je bio i odlučujući trenutak utakmice, a do kraja „ćurani“ nisu postigli gol.

Jagodina: Đuričić, Filipović, Gašić, Šimac, Milinković, Mitošević, Đurić (od 85. minuta Martinović), Cvetković, Jakimovski (od 62. Lepović), Šušnjar (od 85. Stojčev), Arsenijević.

Kluž: Felgueiras, Kamora, Rada, Larie, Sušić, Kostea (od 69. Guima), Monroj, Muniru, Deac (od 90+2 Jakolis), Negruc (od 85. Kristijan), Tade.