LE (kvalifikacije): Kairat i Gabala ne posustaju, Vest Hem se ovog puta nije provukao! (VIDEO)

06.08.2015. 23:50
Detalj sa utakmice Crvena zvezda - Kairat
Detalj sa utakmice Crvena zvezda - Kairat / Izvor: MN Press

U revanš mečevima trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope postignuti su mahom postignuto nekoliko neočekivanih rezultata.

Fudbaleri Kairata plasirali su se u poslednje kolo kvalifikacija za grupnu fazu Lige Evrope, pošto su i u revanšu na gostovanju škotskom Aberdinu odigrali nerešeno 1:1 i ukupnim rezultatom 3:2 otišli dalje. Posle trijumfa u Almatiju kazahstanski predstavnik, koji je u prvom kolu eliminisao Crvenu zvezdu, i u revanšu na Ostrvu odigrao je odlično, stigao do vođstva golom Goua u 59. minutu. Domaćin je uspeo tek da smanji rezultat u završnici golom Kenija MekLina, ali ne i da izbore produžetak.

Plasman u narednu rundu izborila je i Gabala. Posle beogradskog Čukaričkog, azerbejdžanski predstavnik eliminisao je i favorizovani kiparski Apolon. Posle odličnih 1:1 u Limasolu, domaćin je do pobede i plasmana u završnu rundu kvalifikacija stigao golom Husejnova iz penala deset minuta pre kraja susreta.

Engleski Vest Hem provukao se na penale protiv malteške Birkirkare u prethodnom kolu, ali je u trećoj rundi ipak eliminisan iz daljeg takmičenja. "Čekićari" su na gostovanju rumunskoj Astri dobro startovali, golom Lanzinija već u 4. minutu, ali su u završnici prvog poluvremena doživeli "brodolom", zbog kojeg završavaju učešće u Evropi pre očekivanog vremena. Junak Astre je Konstantin Budesku koji je golovima u 32. i 36. minutu odveo dalje svoj tim.

Mnogo više uspeha imao je drugio engleski predstavnik, Sautempton naših Tadića i Đuričića slavio je u Arnemu protiv Vitesea golovima Pelea i Manea, te se ukupnim rezultatom 5:0 plasirali u završnu rundu. Dortmund je deklasirao Volfsberger sa 5:0 i potvrdio pobedu od 1:0 u Austriji. Igrač utakmice bio je Mkitarjan koji je zabeležio het-trik za manje od četvrt časa igre, u periodu od 73. do 86. minuta.

Kako se u poslednje kolo kvalifikacija plasirala Vojvodina pogledajte OVDE.