109.3752

ZVEZDI LEŽE RUSI: Crveno-beli u finišu stigli do trijumfa

11.02.2015. 20:11
Startna postava Crvene zvezde u meču protiv Mordovije
Startna postava Crvene zvezde u meču protiv Mordovije / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda
Mladi štoper Vukašin Jovanović golom pokazao da će biti dostojna zamena za povređenog kapitena Lukovića, i to ne samo u odbrani.

Crvena zvezda je zabeležila još jedan trijumf na pripremama u Antaliji. Šampion Srbije slavio je protiv ruskog drugoligaša Mordovije minimalnim rezultatom 1:0, a jedini pogodak na meču postigao je mladi štoper crveno-belih Vukašin Jovanović u poslednjem minutu regularnog dela utakmice.

Jovanović se odlično snašao u gužvi koja je nastala posle centaršuta Kataija iz kornera i doneo Zvezdi minimalnu pobedu. Time se defanzivac crveno-belih na najbolji mogući način preporučio treneru Nenadu Lalatoviću za prolećni deo sezone, posle povrede Aleksandra Lukovića u meču sa Rubinom, koju je Crvena zvezda dobila istim rezultatom. Osim pomenutog gola, Jovanović je na startu drugog dela igre spasio gol "izvadivši" loptu sa gol linije Rajkovićevog gola, posle prilike koju je imala Mordovija.

Fudbaler Crvene zvezde Vukašin Jovanović slavi gol u meču sa Mordovijom
Fudbaler Crvene zvezde Vukašin Jovanović slavi gol u meču sa Mordovijom / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda

Crveno-beli su meč počeli u sastavu Rajković, Cvetković, Pavićević, Lazić, Anđelković, Kovačević, Saša Stojanović, Savićević, Gavrić, Lazović, Parker, ali je Saša Stojanović povređen već posle 12 minuta igre, a umesto njega je u igru ušao Miloš Bosančić. U nastavku su u igru ušli i Miloš Stojanović, Jovanović, Mbođ, Đorđević, Grujić, Ristić, Avramovski, Katai, Jović i Salami.

Meč je protekao u prilično izjednačenoj igri, u periodičnim naletima jedne, odnosno druge ekipe. Ipak, Crveno-beli bili su nešto snalažljiviji i iskoristili jednu od svojih prilika, u kojima su uglavnom pokušavali udarcima iz daljine, pre svih Katai i Gavrić.

Fudbaler Crvene zvezde Luka Jović u meču sa Mordovijom
Fudbaler Crvene zvezde Luka Jović u meču sa Mordovijom / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda

Naredni meč prvak Srbije igra u petak protiv Sarbrikena u petak, a pripreme u Antaliji završava dan kasnije protiv BATE Borisova.