LIGA EVROPE: Miroljubiva žurka u Dortmundu, preokret Sevilje u Baskiji (VIDEO)

07.04.2016. 23:26
Liga Evrope
Liga Evrope / Izvor: Reuters

Jirgen Klop obeležio meč na "Signal Iduna Parku", sledi velika neizvesnost u revanš meečvima

Dolazak Jirgena Kliopa na "Signal Iduna Park" pretvorio se u pravu žurku, a kad je tako, sasvim je bilo logično da se derbi meč 1/4 finala Lige Evrope između Borusije Dortmunt i Liverpula završi miroljubivo - 1:1. Gosti su poveli golom Origija, a "milioneri" su izjednačili preko Humelsa na početku drugog poluvremena.

GENIJALNO: U Dortmundu spremili IZNENAĐENJE za Jirgena KLOPA (FOTO)

Posle toga usledio je žestok pritisak tima sa "Enfilda", a gotovo je neverovatno šta je s ve uspevao da odbrani iskusni golman Dortmunda Roman Vajdenfeler.

Uzbudljivo je bilo i u Baskiji, gde je Sevilja uspela da posle preokreta savlada Atletik sa 2:1 Posle uspavanke u prvih 45 minuta, na startu drugog dela Aduric je doveo domaćin tim u vođstvo. Četa iz Andaluzije se nije predavala. Najpre je izjednačio Kolodžiejčak, da bi u finišu veliki trijumf doneo rezervista Ibora.

Braga je poražena na svom terenu od Šahtjora sa 2:1, a srpski reprezentativac Nikola Stojiljković proveo je u igri 75 minuta. Strelci za Ukrajince bili Rakitski i Fereira, a konačan rezultat postavio je Eduardo u 89 minutu.

Navijači Viljareala slave Sedrika Bakambu dvostrukog strelca u pobedi protiv Sparte 2:1. Ipak. Česi nisu bez šansi u revanšu zahvaljujči pogotku Brabeca.