LIGA EVROPE: Opet ta Sevilja, za trofej će se boriti sa Liverpulom (VIDEO)

05.05.2016. 22:56
Kevin Gameiro
Kevin Gameiro / Izvor: Reuters

Finale će biti odigrano u Bazelu, 18. maja.

Fudbaleri Sevilje imaće priliku da odbrane trofej u Ligi Evrope. U revanšu polufinala, španski tim je pobedio Šahtjor sa 3:1 i sa ukupnih 5:3 izborio plasman u finale. Za trofej koji naredne sezone garantuje plasman u Ligu šampiona, Sevilja će se boriti protiv Liverpula koji je sa 3:0 savladao Viljareal (pobedio u prvom duelu sa 1:0).

PRIMITIVAC: Modrić SOČNO opsovao slovenačkog sudiju (VIDEO)

U duelu u Engleskoj, poveo je Liverpul, autogolom Bruna, početkom meča, a na novi pogodak se čekalo do 63.  minuta. Danijel Staridž koji je učestvovao u akciji kod vodećeg gola je bio strelac gola koji je "redsima" otvorio vrata ka finalu. U 71. minutu, Liverpulu je olakšan posao pošto je Viktor Ruiz dobio drugi žuti karton. Sa 3:0 Liverpul je poveo posle akcije Firmina i Staridža. Na kraju, loptu u mrežu je sproveo Adam Lalana

SIMEONE: Srećan sam što imam ovakav tim

Kasiljas otkrio gde će nastaviti karijeru

Na "Sančezu Pishuanu" u Sevilji, domaćin je poveo golom Kevina Gameira, u devetom minutu, da bi u završnici poluvremena izjednačio Eduardo. U nastavku meča, ponovo je domaćin došao do prednosti, a strelac je bio Gameiro. Francuz je odlično realizovao dodavanje Gžegorža Krihovjaka. Ušao je u kazneni prostor i zaobišao golmana, a zatim sa leve strane ubacio loptu u mrežu. Na 3:1 povećao je Marijano.

Ukoliko bi Sevilja i ove godine slavila u finalu, osvojila bi peti trofej u ovom takmičenju, a treći uzastopni.

GAZDA LESTERA SE OTVORIO: Nije važno koliko je ko igrao, svi su dobili po... (FOTO)

Finale će biti odigrano 18. maja na stadionu "Sent Jakob" u Bazelu.