LIGA EVROPE: Kako je počeo, Partizan tako i završio!

11.12.2014. 18:53 23:16
Saša Ilić na utakmici Partizan-Asteras
Saša Ilić na utakmici Partizan-Asteras / Izvor: MN Press

Crno-beli u šestoj utakmici grupne faze Lige Evrope nisu stigli do toliko željene pobede.

Partizan je upisao drugi bod u Ligi Evrope, ali do pobede, na žalost, nije stigao. Izabranici Marka Nikolića su u jednom interesatnom duelu, više želeli tri boda od gostiju iz Tripolisa, ali mreže su ostale netaknute, 0:0. Epitet tragičara utakmice svakako može da se pripiše mladom Nikoli Ninkoviću, koji je kao na traci ređao šanse pred golom Teodoropulosa, ali čak ni posle neverovatne prilike koji je propustio na startu drugog perioda igre, crno-beli nisu uspeli da upišu tek drugi gol na evropskoj mapi ove jeseni.

Najbolji igrač vicešampiona Srbije u ovoj polusezoni, Petar Škuletić, imao je svoje šanse za prvi gol na međunarodnoj sceni, ali stara dobra izreka "kad neće, onda neće", ove prohladne decembarske večeri bila je najčešće korišćena fraza, razočaranih igrača, tako i malobrojne publike. Bar ona kulturna.

U samom smiraju utakmice, Lukač je spasio crno-bele petog poraza, pošto je majstorski odbranio šut argentinskog internacionalca Pabla Mace. Mali broj navijača u Humskoj može da bude zadovoljan predstavom jedinog predstavnika u Evropi ove sezone, ali efikasnost, tj. neefikasnost, predstavlja najveći problem za Partizan, kojim će trener Nikolić i stručni štab morati ozbiljno da se pozabave u narednih nekoliko meseci.

FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

GRUPA C:

Partizan - Asteras 0:0

Bešiktaš - Totenhem 1:0

(Tosun 59.)

TABELA: Bešiktaš 12, Totenhem 11, Asteras 6, Partizan 2.

PARTIZAN: Lukač, Petrović, B. Ilić, Stanković, Volkov, Marković, Drinčić, Grbić (S. Ilić), Ninković (Luka), Živković, Škuletić (Kojić).

ASTERAS: Teodoropulos, Ljuj, Sankare, Zisopulos, Panteliadis, Munafo, Bakasetas (Badibanga), Tije Bi (Maca), Cokanis, Đaniotas (Fernandez), Barales.

Prenos uživo mogli ste da pratite na našem portalu:

90+3. minut: KRAJ susreta. Partizan-Asteras 0:0.

90. minut: Lukač je spasio Partizan! Iznenadno se Pablo Maca našao sam ispred golmana crno-belih, ali se ovaj sjajno postavio i levom nogom odbranio siguran pogodak.

85. minut: Odlična akcija rezervista crno-belih. Kapiten Saša Ilić uputio je preciznu loptu u peterac, ali je Predrag Luka nedovoljno dobro zahvatio glavom.

75. minut: Konačno prilika za Asteras! Maca je centrirao, Barales je potpuno sam ostao na pet metara, ali na svu sreću, lopta je bila previsoka za njega.

71. minut: Živković je uposlio najboljeg fudbalera Partizana ove jeseni, ali je lopta prohujala pored stative gostiju.

68. minut: Škuletić je propustio dve šanse za 30-ak sekundi! Prvo je napadač Partizana sjajno pretrčao Sankarea, ali je levom spoljnom poslao loptu visoko preko prečke Asterasa, a zatim je posle centaršuta Volkova sa levog boka, zamalo ostao "kratak" u skoku.

49. minut: Ninković ređa šanse pred golom gostiju, međutim, Teodosopulos još jednom izlazi kao pobednik.

47. minut: STOPOSTOTNA prilika za Partizan! Škuletić je centrirao sa leve strane, ubacio loptu u srce peterca, ona se nekako odbila do Ninkovića, koji je levom nogom sa pet metara uspeo da pogodi stativu. Ova prilika je morala biti iskorišćena!

Nikola Ninković
Nikola Ninković / Izvor: MN Press

45+2. minut: Posle prvog dela igre, nema golova u Humskoj. Partizan za sada, ređa prilike, ali fudbaleri domaćih nisu uspeli da materijalizuju nijedan od čak sedam udaraca u okvir gola Asterasa.

42. minut: Živković je oboren u kaznenom prostoru, ali je sudija Pavel Gil iz Poljske okarakterisao da prekršaja nije bilo. Kontakta je očigledno bilo, pošto je mladi vezista završio na travi, posle čega je morala da interveniše lekarska služba.

34. minut: Drinčić je, u svom stilu, pokušao iz slobodnjaka, ali je njegova "žabica" bila nedovoljno jaka da napravi veće muke za Teodoropulosa.

26. minut: Posle polukontre Partizana, Grbić je promašio čitav fudbal, a zatim je natrčao Volkov iz drugog plana, ali je i šesti udarac u okvir gola Asterasa naišao na prepreku u vidu čuvara mreže iz Tripolisa.

23. minut: Vojislav Stanković je probao glavom, posle centaršuta Živkovića iz kornera, ali i dalje bez rezultata.

17. minut: Probao je Saša Marković sa ivice kaznenog prostora, ali je uputio previše slab udarac ka golu Teodoropulosa.

15. minut: Period mirnije igre na ove strane. Na semaforu je i dalje 0:0.

7. minut: Ponovo Ninković u šansi! Mladi fudbaler sjajno je prošao po levoj strani i prevario štopera gostiju, ali je uputio veoma loš završni udarac.

2. minut: Oštro je krenulo! Škuletić je grudima spustio za Ninkovića, koji je sa nekih 17, 18 metara uputio šut ka golu Grka, ali je od svega bio samo korner za Partizan.

1. minut: Već na startu utakmice, Bakaetas je zapretio, ali je lopta prošla pored desne stative Lukača.

Susret je počeo minutom ćutanja, u čast preminuloj legendi crno-belih, Blagoju Paunoviću.