LIGA ŠAMPIONA: Čiča-miča i gotova madridska priča, Juve odoleo u Kneževini! (VIDEO)

22.04.2015. 22:48
Havijer Hernandez
Havijer Hernandez / Izvor: Reuters
Meksički reprezentativac u finišu doneo pobedu "kraljevićima".

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u polufinale Lige šampiona, pošto su golom Havijera Čičarita u 88. minutu slavili pred prepunim "Santjago Bernabeuom". Izuzetno tvrd i napet odigrala su dva madridska kluba, a izabranici Dijega Simeonea su od 76. minuta igrali sa deset igrača u polju, pošto je drugi žuti karton zaradio kapiten Arda Turan.

Real je zbog izostanka Karima Benzeme, Gereta Bejla i Luke Modrića bio prinuđen da igra sa nešto promenjenim sastavom i taktikom, pa je defanzivac Serhio Ramos, počeo susret u veznom redu. Real je imao inicijativu tokom čitavog susreta, a kolosalnu šansu u prvom poluvremenu propustio je Kristijano Ronaldo u smiraju prvog poluvremena, ali je Branko Oblak ponovo bio na visini zadatka. U nastavku, Arda Turan je u 76. minutu zaradio crveni karton zbog visoko podignute noge, pa je Real još jače nastavio da napada ka golu gradskog rivala, da bi samo dva minuta pre kraja regularnih 90, Kristijano Ronaldo sjajno prošao u peterac gostiju i u padu dodao do Meksikanca, koji je postigao pobedonosni gol u ovom dvomeču. Žreb za polufinale je u petak, 24. aprila.

REAL MADRID: Kasiljas, Karvahal, Varan, Pepe, Koentrao (Arbeloa 90+1.), Ramos, Kros, Isko (Iljaramendi 90+3.), Rodriges, Ronaldo, Čičarito (Hese 90+2.). Trener: Karlo Anćeloti.

ATLETIKO MADRID: Oblak, Huanfran, Godin, Miranda, Games, Gabi (Njigez 46.), Koke, Tijago (Himenez 86.), Turan, Grizman (Garsija 65.), Mandžukić. Trener: Dijego Simeone.

U ne previše interesantnom suseretu, Monako i Juventus remizirali su na "Kralj drugi" stadionu 0:0, što je Italijanima donelo plasman u polufinale najelitnijeg takmičenja. Juventus je zabeležio prvi plasman u polufinale Lige šampiona prvi put još od sezone 2002/03, iako je Monako imao svoje šanse za taj gol koji bi im doneo eventualan produžetak.

Vezista „kneževa“ Žofri Kondobija u već u šestom minutu mogao je da zatrese mrežu Đanluiđija Bufona, ali je njegov udarac završio tik pored desne stative. U samom finišu susreta, Andrea Pirlo izveo je slobodnjak sa velike udaljenosti, ali je prečka sprečila još jedan maestralan pogodak legende italijanskog fudbala. Monako je imao bolji posed lopte (55-45%) i veći broj udaraca ka golu (12-5), ali oba tima šutirala su samo jednom u okvir gola.

A, kakav potez je izveo Đorđo Kjelini na samom startu susreta, možete da pogledate OVDE.

MONAKO: Subašić, Rađi, Fabinjo, Abdenur, Kurzava, Mutinjo, Tulalan (Berbatov 46.), Bernardo Silva, Kondogbija, Fereira (Karvaljo 87.), Karasko, Marsijal (Žermain 76.). Trener: Leonardo Žardim.

JUVENTUS: Bufon, Barzalji, Bonući, Kjelini, Lihtštajner, Markizio, Pirlo, Vidal (Perejra 77.), Evra (Padoin 90.), Morata (Ljorente 69.), Tevez.