LIGA ŠAMPIONA: Bajern demontirao "tobdžije", Vilijanova "kifla" sačuvala Murinjovu klupu

04.11.2015. 22:54
Makazice Roberta Levandovskog u meču Bajern - Arsenal
Makazice Roberta Levandovskog u meču Bajern - Arsenal / Izvor: Beta/AP

U sredu odigrano osam mečeva u grupama E, F, G i H.

U mečevima Lige šampiona igranim u sredu najzanimljivije je bilo u Minhenu Rimu. Bajern je deklasirao Arsenal u derbi meču F grupe 4. kola rezultatom 4:1. Bavarci su ceo posao završili već u prvom poluvremenu golovima Levandovskog, Milera i Alabe, da bi već u 55. minutu na semaforu "Alijanc arene" stajalo 4:0, posle gola Arjena Robena. Gosti iz Londona uspeli su samo da ublaže poraz pogotkom Olivijea Žirua u 69. minutu, ali je Miler u 89. potvrdio ubedljiv trijumf domaćeg sastava.

U meču iste grupe Olimpijakos i Dinamo iz Zagreba odigrali su veoma zanimljiv meč. Gosti su vodili od 21. minuta golom Hodžića, a domaćina je mogao skupo da košta promašeni penal Fortunisa u 54. minutu. Ipak, junak kluba iz Pireja je Felipe Pardo koji je golovima u 65. i 90. minutu preokrenuo rezultat na stadionu "Jorgos Karaiskakis". Utakmica je imala zanimljivu predigru na ulicama Atine, ali i prelepu koreografiju domaćih navijača, a više o tome možete da pogledate OVDE.

Felipe Pardo slavi gol u meču Olimpijakos - Dinamo Zagreb
Felipe Pardo slavi gol u meču Olimpijakos - Dinamo Zagreb / Izvor: Beta/AP

Barselona je rutinski pobedila BATE Borisov na domaćem terenu (3:0). Nejmar je postigao dva pogotka (jedan iz penala) u pobedi Katalonaca i upisao asistenciju Suarezu, dok je Urugvajac uz jedan postignut pogodak uzvratio Brazilcu dodavanjem za gol u 83. minutu.

U drugom meču E grupe Roma je na svom "Olimpijskom stadionu" pobedila Leverkuzen u sjajnom meču kojem je viđeno čak pet golova. "Vučica" je imala dva gola prednosti pogocima Salaha i Džeka, ali su u nastavku Memedi i Ernandez za samo šest minuta poravnali rezultat. Ipak, domaćin stiže do prve pobede u ovogodišnjem takmičenju golom Miralema Pjanića sa bele tačke u 81. minutu.

Porto je na gostovanju Makabiju u Tel Avivu slavio rezultatom 3:1 i stigao na prag druge faze, a srpski golman Predrag Rajković napravio je kiks kod prvog gola Portugalaca (više o tome pogledajte OVDE).

Vilijan slavi pobednički gol Čelsija u meču protiv kijevskog Dinama
Vilijan slavi pobednički gol Čelsija u meču protiv kijevskog Dinama / Izvor: Beta/AP

Žoze Murinjo najverovatnije će još jednom "za dlaku" sačuvati mesto na klupi Čelsija. Čudan meč na "Stamford bridžu" između "plavaca" i kijevskog Dinama obeležio je Aleksandar Dragović koji je najpre postigao autogol u 34. minutu, da bi u 78. doneo izjednačenje gostima. Ipak, kožu "Gospodina Posebnog" sačuvao je Vilijan izvenrednim slobodnim udarcem u 83. minutu.

Zenit je nastavio da dominira ovogodišnjim elitnim evropskim takmičenjem. Klub iz Sankt Peterburga je ostao jedini tim sa maksimalnim učinkom posle četiri kola, pošto je u slavio na "Žerlanu" protiv Liona rezultatom 2:0 golovima sjajnog Artema Džube.

Gent je zabeležio prvu pobedu u istoriji kluba u Ligi šampiona. Gol odluke za belgijski tim u meču protiv Valensije postigao je Kums u 49. minutu sa bele tačke.