117.1216
108.2155

LŠ: Mitrović razbesneo Vengera, šou program u Torinu!

04.11.2014. 20:30 23:26
Aleksandar Mitrović proslavlja postignut gol u meču 4. kola Lige šampiona protiv Arsenala / Izvor: Beta/AP

Srpski reprezentativac je u finišu susreta doneo bod svom timu protiv Arsenala.

Kakva drama u Londonu! Arsenal je imao prednost od tri gola, ali su se opustili i u poslednjih pola sata dozvolili protivniku da stigne do boda. Arteta i Sančez su pogađali za mirnih 2:0 na poluvremenu, dok je Okslejd-Čemberlejn u 58. minutu doneo prednost pulenima Arsena Vengera 3:0. Ipak, Belgijanci se nisu predavali, Vanden je smanjio u 61, zatim je Vander Bore sa bele tačke pogodio za 3:2, da bi srpski reprezentativac i bivši fudbaler Partizana, Aleksandar Mitrović, u prvom minutu nadoknade posle centaršuta Nahara, glavom postigao iznednačujući pogodak, svoj prvi u Ligi šampiona.

Pol Pogba
Pol Pogba / Izvor: Beta/AP

Izuzetno zanimljivo je bilo i u Torinu, gde je aktuelni šampion Italije, gubio od Olimpijakosa od 61. minuta, ali je prvo autogolom golmana gostiju Himeneza, posle nestvarnog karambola, a zatim i pogotkom Pola Pogbe, za samo dva minuta preokrenuo na 3:2. Vodeći gol za "staru damu" postigao je Andrea Pirlo, a on je jedan od četiri igrača koji su na svom 100. meču u Ligi šampiona upisali u strelce. Pre njega su to učinili Anri, Ibrahimović i Kristijano Ronaldo.

Kristijano Ronaldo u meču 4. kola Lige šampiona protiv Liverpula
Kristijano Ronaldo u meču 4. kola Lige šampiona protiv Liverpula / Izvor: Beta/AP

Kad smo već kod Portugalca, Real je golom Karima Benzeme savladao Liverpul i tako se već plasirao u drugu fazu takmičenja. Iker Kasiljas odigrao je rekordnu 144. utakmicu u Ligi šampiona, a najbolji fudbaler sveta posle 13 mečeva nije postigao pogodak u dresu "kraljevskog kluba". Bazel je na "Sent Jakobu" napunio mrežu bugarskog Ludogoreca. Borusija je na "Signal Iduna parku" razbila Galatasaraj sa 4:1, a Neven Subotić je igrao svih 90 minuta.