LŠ: PSŽ u goleadi srušio Barsu, Matić vodio Čelsi do pobede!

30.09.2014. 20:23 22:45
Nejmar
Nejmar / Izvor: Beta/AP

Ćavi apsolutni rekorder po broju odigranih mečeva (143), na listi je prestigao Raula. *Pogotkom protiv "građana" Frančesko Toti je postao najstariji strelac u istoriji Lige šampiona. *Meč protiv Sportinga je 100 meč koji Džon Teri odigrao u ovom takmiečnju. *Reprezentativac Srbije postigao je svoj Evro prvenac u dresu "plavaca".

U jednom od derbija kola, Mančester je na domaćem terenu ugostio Romu. Već u 5. minutu domaćini su poveli golom Aguera sa bele tačke, ali prednost nije dugo trajala. Svega petanestak minuta kasnije Frančesko Toti postiže gol i još jednom svoje ime upisuje na stranicu istorije fudbala. Naime, pogotkom protiv „građana“ Toti je postao najstariji strelac u istoriji Lige šampiona.

Više nego interesantna utakmica odigrana je u Parizu. Poveli su domaćini golom Luiza ali samo što se stišala radost zbog postignutog gola, Mesi pogađa za 1:1. Sredinom prvog dela Verati pogađa i donosi novu prednost Parižanima, koju povećava i Matuidi pogotkom u 54. minutu. Kada su svi pomislili da su dva gola prednosti dovoljna da se slomi protivnik Nejmar pogađa i vraća neizvesnost u meč.

BATE Borisov - Atletik Bilbao 2:1

(Poljakov 19, Karnitski 41. - Aduriz 45.)

Mančester siti - Roma 1:1

(Aguero 5 - Toti 23.)

PSŽ - Barselona 3:2

(Luiz 10, Verati 27, Matuidi 54. - Mesi 12, Nejmar 56.)

Šalke - Maribor 1:1

(Huntelar 53. - Bohar 38.)

Šahtjor - Porto 2:2

(Aleks 52, Adriano 86. - Martinez 89, 90+4)

Sporting - Čelsi 0:1

(Matić u 34.)

Čelsi je opravdao ulogu favorita i u domovini trenera Žoze Murinja savladao Sporting. Gol odluke postigao je nekadašnji igrač Benfike, Nemanja Matić. Naš reprezentativac je svojim prvencem u dresu „plavaca“ u Evro takmičenjima rešio pitanje pobednika i obezbedio siguran korak Čelsija u Ligi šampiona.

Možda najprijatnije osveženje ovog kola je ekipa BATE Borisova koja je na domaćem terenu savladala Atletik Bilbao. Mrežu gostiju pogodili su Poljakov i Karnitski i već u 41. minutu na semaforu je stajalo 2:0 za domaću ekipu. Poraz svoje ekipe uspeo je da ublaži Aduriz pogotkom u vremenskoj nadoknadi.

Bio je Maribor na pragu velikog iznenađenja, ali je Šalke uspeo da iščupa bod. Neposredno pred kraj prvog dela meča Bohar je pogodio za veliku radost navijača Maribora, a da njegova ekipa ne ostane bez bodova na ovom susretu potrudio se Huntelar koji je mrežu protivnika pogodio u 53. minutu.

Kada je u pitanju duel u Nikoziji sve je rešeno u prvom poluvremenu. Ajaks je poveo golom Andersona ali je samo tri minuta Manduka poravnao rezultat i ispostaviće se postavio konačan rezultat susreta.

Ekipa Šahtjora je kaznila svaki promašaj Portoa, ali su Portugalci sa dva brza gola u nadoknadi vremena uspeli da stignu do remija. Aleks i Adrijano pogodili su za veliko vođstvo domaćih, ali je onda pred kraj susreta na scenu stupio Martinez koji je za pet minuta poravnao rezultat i doneo veliki bod svojoj ekipi.

PRENOS UTAKMICA UŽIVO MOGLI STE DA PRATITE NA PORTALU SRBIJA DANAS.

UTAKMICE SU ZAVRŠENE ...

93. minut - 2:2 - Kakav šok za navijače Šahtjora. Martinez pogađa za veliki bod.

89. minut - 2:1 - Kasno su se probudili igrači Portoa. Pogodak je postigao Martinez sa bele tačke.

86. minut - 2:0 - Svega nekoliko minuta pre kraja susreta pogotkom Adrijana Šahtjor duplira prednost.

Na svim mečevima i dalje nema promena rezultata. Mreže su mirne, golmani sigurni!

56. minut - 3:2 - Taman kada su pomislili da su slomili otpor protivnika, Barsa se golom Nejmara vraća u život.

54. minut - 3:1 - PSŽ je neumoljiv. Matuidi matira Ter Štegena.

53. minut - 1:1 - Šalke stiže do izjednačenja, pogotkom Huntelara.

52. minut - 1:0 - Kazna za promašeni penal stigla je Porto. Šalke vodi pogotkom Aleksa.

45. minut - 2:1 - Golom Aduriza Atletik Bilbao uspeva da smanji prednost BATE Borisova.

41. minut - 2:0 - Novi pogodak za BATE Borisov, postigao je Karnitski.

38. minut - 0:1 - Maribor vodi protiv Šalkea. Bohar je bio sam i to je iskoristio na najbolji mogući način.

35. minut - Porto je imao šansu da stigne do vođstva, ali je Brahimijev šut pročitao Pjatov.

34. minut - 0:1 - Trud se isplatio. Konstantni napadi "plavaca" krunisani su pogotkom Matića.

31. minut - 1:1 - Kratko je trajala radost gostiju. Sa bele tačke APOEL u igru vraća Manduka.

28. minut - 0:1 - Golom Andersena Ajaks vodi u gostima protiv APOELA

27. minut - 2:1 - Posle promašaja Nejmara stigla je kazna. Verati pogađa gol za novu prednost domaćina.

23. minut - 1:1 - Golom Frančeska Totija Roma anulira prednost "građana".

19. minut - 1:0 - BATE Borisov vodi. Poptuno sam je ostao Poljakov kome nije bilo teško da smesti loptu u mrežu.

12. minut - 1:1 - Samo što se stišala radost zbog pogotka, Mesi pogađa i vraća utakmicu na početak.

Večerašnji duel protiv Sportinga ukupno je 100 meč u Ligi šampiona koji igra kapiten Čelsija, Džon Teri.

10. minut - 1:0 - PSŽ vodi protiv Barselone. Gol je postigao štoper David Luiz.

5. minut - 1:0 - Mančester siti vodi protiv Rome. Posle prekršaja Majkona sudija je pokazao na belu tačku sa koje je bio precizan Aguero.