LŠ, KVALIFIKACIJE: Partizan se ponovo izgubio u "Ludoj šumi" (2:2)

06.08.2014. 20:20
Petar Škuletić
Petar Škuletić / Izvor: MN Press

Drugu godinu za redom, isti protivnik, ista runda, isti ishod. Ludogorec je remijem u Beogradu obezbedio prolaz u nokaut fazu kvalifikacija, a crno-beli će svoju utešnu šansu potražiti u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Rekli su iz Partizana da će se fudbal igrati i u četvrtak prošli crno-beli dalje ili ne. I bili spravu ... fudbal će se igrati ... ali i ove godine bez Partizana u nokaut fazi kvalifikacija za Ligu šampiona. Ponovo je noćna mora za crno-bele bio Ludogorec. U budućnosti će svi koji budu nosili Partizanov dres poželeti bilo kog protivnika, izuzev Ludogoreca. Drugu godinu za redom, ista faza kvalifikacija, isti protivnik, isti ishod.

Sa nestrpljenjem i rasterećenjem svi u Humskoj čekali su revanš meč sa Ludogorecom. Utakmica je počela nervozno i borbeno sa obe strane. A hladan tuš usledio je već u 19. minutu kada je posle sjajnog dodavanja Aleksandrova, Marselinjo iskoristio slobodan prostor i šutirao, a lopta je na putu do gola zakačila Trajkovića i promenila putanju, završivši u Lukačevoj mreži. Nejasno je i dalje da li je pogodak pripisan Marselinju ili Trajkoviću, ali kao da je to sada i bitno?

FK Ludogorec
FK Ludogorec / Izvor: MN Press

Tek što se stišala radost bugarske ekipe, usledio je nokaut. Sada je sigurno Marselinjo pogodio mrežu Lukača posle dodavanja Kaisera. Svi na stadionu u Humskoj uhvatili su se za glavu i pomislili da je došao kraj i pre nego što je utakmica istinski počela.

A onda remi u režiji Škuletića. Prvo je snažni napadač pogodio mrežu Bugara posle asistencije Brašanca, da bi svega nekoliko minuta kasnije naleteo na „otpadak“ i smestio loptu u mrežu za ispostaviće se konačnih 2:2.

Trenutak koji je možda i prelomio susret dogodio se u 41. minutu kada je Trajković bez ikakve potrebe udario protivničkog fudbalera i zbog direktnog crvenog kartona krenuo put svlačionice, ostavivši saigrače na cedilu.

Branislav Trajković
Branislav Trajković / Izvor: MN Press

U nastavku susreta očekivana slika. Bugari se brane, čuvaju loptu na sredini i „kradu“ vreme. Sa druge strane, igrači Partizana na sve načine su pokušavali da preseku napade, da što pre dođu do gola protivnika kako bi postigli taj treći zlata vredan gol.

Trener Nikolić rekao je da ako samo jedan segment ne bude na najvišem nivou ne može da se očekuje dobar rezultat. U igri Partizana ruku na srce nedostajalo je mnogo toga … Sudija je odsvirao kraj, Ludogorec je otišao u nokaut fazu kvalifikacija za Ligu šampiona, a crno – belima preostaje poslednje kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Prenos utakmice uživo mogli ste da pratite na portalu Srbija Danas!

Stadion: Partizana

Gledalaca: 20.000

PARTIZAN: Lukač, Vulićević, Volkov, Trajković, Stanković, Brašanac (od 82. Ninković), Drinčić, S. Ilić (od 46. B.Ilić), A. Živković (od 70. Luka), Lazović, Škuletić.

LUDOGOREC: Stojanov, A. Aleksandrov (od 78. Anise), Angulo, Moti, Žunior Kaisara, Dani Abalo (od 46. Misiđan), Đakov, Zlatinski, Marselinjo, M. Aleksandrov, Bezjak.

KRAJ. LUDOGOREC U NOKAUT FAZI KVALIFIKACIJA ZA LIGU ŠAMPIONA, PARTIZAN UTEHU MORA DA POTRŽI U POSLEDNJEM KOLU KVALIFIKACIJA ZA LIGU EVROPE.

86. minut - Sve je manje bvremena i nade za crno-bele.

68. minut - Sjajnu šansu propustio je Partizan. Posle sjajnog centaršuta Vulićevića, Škuletić je sa svega pet metara šutirao preko gola Bugara.

U ovim trenucima glavna borba vodi se na sredini terena. Bugarima se ne žuri, čuvaju loptu i "kradu" vreme. Dok sa druge strane crno-beli čekaju grešku protivnika na sredini terena.

55. minut - Sjajna prilika za crno-bele. Lazović je odličnom loptom uposlio Živkovića koji je umakao odbrani ali šutirao pravo u golmana Stojanova.

52. minut - Koliko sreće za Partizan. Posle slobodnog udarca Misiđana lopta je pogodila stativu, odbila se do Bezjaka koji je ponovo pogodio stativu posle čega su crno-beli izbacili loptu dalje od svog gola.

Saša Ilić
Saša Ilić / Izvor: MN Press

41. minut - Nervoza je kulminirala. Posle autogola, nova glupost Trajkovića. Bez ikakve potrebe je udario igrača Ludogoreca i pre saigrača krenuo put svlačionice zbog direktnog crvenog kartona.

Pored vernih navijača utakmicu na stadionu u Humskoj uživo prate: Dragan Ćirić, Radomir Antić, SLaviša Jokanović, Branko Brnović i mnogi drugi ...

35. minut - 2:2 - ŠKULETIĆ - Drinčić je izveo korner, lopta je kroz sredu kaznenog prostora stigla do Trajkovića koji je tukao ali se lopta odbila o stativu ali na sreću crno-belih samo do noge Škuletiću koji je znalački smešta u mrežu i vraća utakmicu na početak.

28. minut - 2:1 - ŠKULETIĆ - Sjajno je Živković odigrao prema Brašancu koji ubacuje loptu u prazan prostor što koristi Škuletić koji beži odbrani gostiju i matira golmana.

26. minut - Drinčić je lepo uposlio Škuletića koji je umakao odbrani Ludogoreca ali je brži od njega bio golman Stojanov.

21. minut - 0:2 - MARSELINJO - Partizan je u nokdaunu. Kaisara je poslao povratku loptu do ponovo slobodnog Marselinja kome nije bio problem da je pošalje u mrežu.

19. minut - 0:1 - TRAJKOVIĆ - Desilo se ono što niko nije priželjkivao. Aleksandrov je centrirao, a Marselinjo iskoristio slobodan prostor, šutirao a lopta je na putu do gola zakačila Trajkovića i završila u mreži Lukača.

15. minut - Prva dobra šansa za Partizan. Ilić je sjajno proigrao Lazovića, ovaj glavom vratio do Živkovića koji snažnim šutem sa ivice šesnaesterca šutira preko gola.

Od prvog minuta primetna je nervoza na obe strane. Ruku na srce to je i razumljivo ako se uzme u obzir važnost utakmice. U prvih pet minuta više se igra na polovini crno-belih, ali bez ozbiljnijih šansi.