LŠ: Kraj za Liverpul, crveni Lazaru, Mitrović opet strelac (VIDEO)

09.12.2014. 20:41 14:38
Fabijan Fraj
Fabijan Fraj / Izvor: Beta/AP
Engleski vicešampion na svom terenu igrao nerešeno sa Bazelom 1:1. Juventus preživeo.

Fudbaleri Liverpula oprostili su se od Lige šampiona, pošto su, u poslednjem kolu, na svom stadionu odigrali nerešeno 1:1 protiv Bazela. Tim sa "Enfild rouda" je morao da pobedi švajcarskog prvaka da bi se plasirao u osminu finala. Poveli su gosti preko Fabijana Fraja u prvom poluvremenu, a od 60. minuta su domaći igrali sa desetoricom, jer je crveni karton dobio Lazar Marković. Konačan rezultat je postigao Stiven Džerard iz slobodnog udarca u 81. minutu. Iako je Liverpul do kraja meča imao inicijativu, nije uspeo u potpunosti da preokrene i takmičenje će nastaviti u Ligi Evrope.

U osminu finala su se plasirali Atletiko Madrid, Juventus, Real, Bazel, Monako, Bajer, Borusija i Arsenal, dok će takmičenje u Ligi Evrope nastaviti Olimpijakos, Liverpul, Zenit i Anderleht.

Nerešeno je bilo i u Dortmundu gde su igrali Borusija i Anderleht (1:1). Gol za tim iz Brisela je postigao srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović. Njemu je ovo drugi gol ove sezone u Ligi šampiona, jer je bio strelac i u Londonu protiv Arsenala.

Navijači Juventusa su mogli konačno da odahnu. Italijanski šampion se plasirao u naredni krug pošto je na svom stadionu odigrao bez golova protiv madridskog Atletika. Mogao je španski šampion da pobedi, ali je u nekoliko navrata odlično reagovao goman Đanluiđi Bufon. Ovaj rezultat nikako nije odgovarao Olimpijakosu. Grčki tim je na svom stadionu pobedio Malme 4:2, ali će takmičenje da nastavi u Ligi Evrope.

A GRUPA

Juventus – Atletiko 0:0

Olimpijakos – Malme 4:2

(Fuster 22, Domingez 63, Mitroglu 87. Afelaj 90. - Kron 59, Rozenberg 81.)

B GRUPA

Liverpul – Bazel 1:1

(Džerard 81. - Fraj 25.)

Real – Ludogorec 4:0

(Ronaldo 20p, Bejl 38, Arbeloa 80, Medran 88.)

Galatasaraj – Arsenal 1:4

(Snajder 88. - Podolski 3, 90+2, Remzi 11, 29.)

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

90+4. minut - Kraj na svim utakmicama.

90+3. minut - Malme je ostao sa desetoricom, jer je Adu dobio drugi žuti karton.

90+2. minut - Podolski postiže drugi gol na meču, a četvrti za Arsenal.

90+1. minut - Toprak je dobio drugi žuti karton i Bajer je ostao sa desetoricom.

90. minut - Ibrahim Afelaj postiže četvrti gol za Olimpijakos.

89. minut - Vodi Monako 2:0, a strelac je Fabinjo.

88. minut - Vesli Snajder postiže gol za Galatasaraj i smanjuje na 3:1.

88. minut - Medran postiže četvrti gol za Real.

87. minut - Mitroglu postiže treći gol za Olimpijakos.

84. minut - Mitrović postiže gol za Anderleht i izjednačava na 1:1.

81. minut - Rozenberg postiže drugi gol za Malme. Trenutno je 2:2 u Grčkoj.

81. minut - Stiven Džerard postiže prelep gol za Liverpul i izjednačuje na 1:1.

80. minut - Real vodi 3:0, a strelac je Arbeloa.

63. minut - Monako je poveo protiv Zenita, a strelac je Abdenur.

63. minut - Vodi Olimpijakos 2:1, prelep gol Domingeza.

60. minut - Lazar Marković je dobio crveni karton. Liverpul igra sa desetoricom.

59. minut - Malme je izjednačio na 1:1 u Grčkoj, a strelac je Kron.

58. minut - Ćiro Imobile dovodi Borusiju u vođstvo 1:0.

46. minut -- Nastavljene su utakmice.

45. minut - Završena su prva poluvremena.

38. minut - Vodi Real 2:0, a strelac je Geret Bejl.

29. minut - Drugi gol za Remzija, a treći za Arsenal. Prelep gol Remzija.

25. minut - Bazel vodi u Liverpulu 1:0, a strelac je Fabijan Fraj.

22. minut - Vodi Olimpijakos 1:0, a strelac je Fuster.

20. minut - Ronaldo sa bele tačke dovodi Real u vođstvo 1:0 protiv Ludogoreca.

19. minut - Ludogorec ostaje sa desetoricomn, jer je Marselinjo dobio crveni karton.

11. minut - Vodi Arsenal 2:0, a strelac je Remzi.

3. minut - Vodi Arsenal u istanbulu 1:0, a strelac je Lukas Podolski.

1. minut - Počele su utakmice.