LIga šampiona ostala san, Partizan nastavlja u Ligi Evrope

26.08.2015. 19:55 23:59
Andrija Živković
Andrija Živković / Izvor: MN Press

Crno-beli slavili sa 2:1 protiv BATE Borisova, presudio gol beloruskog šampiona u gostima.

Liga šampiona bila je preveliki zalogaj za Partizan! Šampion Srbije evropsku misiju nastaviće u Ligi Evrope, pošto nije uspeo da nadoknadi minus jedan iz Belorusije, Partizan – BATE Borisov 2:1 (0:1), jer je presudio gol u gostima tima sa "Borisov arene". Crno-beli nisu ličili na ekipu koja je pre samo osam dana prošetala odelo "erste" evropskog štofa, pa će umesto u eliti, evropsku jesen provesti na sporednom koloseku. S obzirom na sumornu sliku srpskog fudbala tim Zorana Milinkovića napravio je plasmanom u Ligu Evrope rezultat vredan poštovanja...

Partizan je u Humskoj ove srede prvenstveno pao na ispitu iz psihologije. Nisu crno-beli u glavama bili zreli da prebole rane iz prvog meča, kada je nepravedno isključen Marko Jevtović, što je u dobroj meri odredilo rezultat dvomeča. Podbacio je vezni red domaćina, u kojem od prvog minuta nije bilo mesta za umetnika Sašu Ilića, a upravo je kreacija bila "materijal" koji je nedostajao da se probije čvrst bedem gostiju.

BATE Borisov je vrebao priliku iz kontranapada od starta meča i već drugu šansu pretvorio u gol vredan LIge šampiona. Strelac Staševič u 25. minutu. Crno-beli su u drugom poluvremenu bili mnogo agresivniji, uspeli da postigne dva pogotka, ali nije bilo vremena za preokret. Makazice mladog Ivana Šaponjića u nadoknadi vremena simbolično su pozvale navijače Partizana na nove evropske izazove, na utakmice Lige Evrope.

Fudbaleri crno-belih nemaju razloga da koračaju pognutih glava. Naprotiv...

Prenos meča mogli ste da pratite na Srbijadanas.com.

90+2 -GOOOOOL, 2:1 - Šaponjić! Majstorija mladog napadača, makazice u zaostavnom vremenu za, ispostaviće se, samo utešnu pobedu Partizana. Bate Borisov je u Ligi šampiona.

75. minut - GOOOOOL, 1:1 - Petrović! Levi bek crno-belih je centrirao, lopta je zakačila jednog defanzivca gostiju i prearila golmana Černika.

71. minut - Pirlika za Brašanca, ali je vezista crno-belih mlako šutirao po zemlji, pravo u golmana Černika.

59. minut - Hleb je pokzao kakav je majstor, promešao je odbranu crno-belih, namestio loptu na "levicu", ali je Živković ponovo spasio Partizan.

47. minut - Odlična šansa za BATE. Pred golom crno-belih je Hleb prevario Brašanca, stvorila se velika gužva, a onda je Stasevič pogodio prečku.

37. minut - Udarac Babovića je izblokiran, a još veća šteta je povreda Valeri Božinova. Bugarski napadač morao je da napusti igru, na terenu je Ivan Šaponjić.

26. minut - Uzvratio je Oumaru u sledećem napadu, ali je rezultat ostao nepromenjen.

25. minut - 0:1 - Staševič! Prvu akciju gostiju osujetio je paradom Živković, ali se lopta odbila do Staševića koji je prosledio u mrežu.

13. minut - Opasan pokušaj gostiju. Rodionov se našao sam pred Živkom Živkovićem, ali je golman crno-belih padom u noge napadača BATE Borisova sprečio pogodak.

7. minut - Prvi opasan napad crno-belih. Oumaru je probio po levom boku, centrirao na drugu stativu, ali je Andrija Živković glavom šutirao preko gola.

PARTIZAN - BATE BORISOV 2:1

STRELCI:  Petrović 75, Šaponjić u 90+2. minutu za Partizan - Staševič u 25. minutu za Bate Borisov.

STADION: Partizana (Beograd)

SUDIJA: Svejn Odvar Moen (Norveška)

ŽUTI KARTONI: Mladenović, Žavnerčik, Staševič (Bate Borisov) - Balažic (Partizan)

CRVENI KARTONI:

PARTIZAN: Ž. Živković, Petrović, Fabrisio, Balažic, Vulićević, Brašanac, Lukić (od 63. S. Ilić), Babović, Oumaru, Božinov (od 39. Šaponjić), Živković.

BATE Borisov: Černik, Žavnerčik, Poljakov, Milunović, Mladenović, Hleb (od 75. Karnickij), Aleksijevič (od 16. Signjevič), Staševič, Gordejčuk (od 90. Rios), Voločko, Rodionov.