117.1527
109.2537

LŠ, PLEJ-OF: Ludogorec u eliti, Bilbao preokrenuo protiv Napolitanaca (VIDEO)

27.08.2014. 23:38
Fudbaleri Atletik Bilbaoa slave gol u pobedi nad Napolijem i plasmanom u Ligu šampiona / Izvor: Tanjug

Bugarski predstavnik koji je prethodno eliminisao Partizan, do Lige šampiona je stigao zahvaljujući golu spasa u 90. minutu, a potom i štoperu Kozminu Mociju koji je u penal seriji odbranio dva penala gostima, nakon što je u završnici produžetaka na golu zamenio isključenog Stojanova.

U poslednjim mečevima plej-ofa za plasman u Ligu šampiona domaćini su iskoristili prednost igranja revanš susreta na svojim stadionima i svih pet obezbedili plasman u elitno evropsko takmičenje.

Arsenal je na "Emirejtsu" uspeo da izbori učešće u Ligi šampiona 17. godinu za redom. Pobedu vrednu evropskih miliona "tobdžijama" je doneo Aleksis Sančez u nadoknadi prvog poluvremena i tako naplatio deo uloženog novca kao najskuplje pojačanje Arsena Vengera ovog leta. Bešiktaš je poslednjih 15 minuta igrao sa igračem više zbog isključenja Debišija, ali do produžetaka nisu uspeli da stignu.

Aleksis Sančez postiže pobedonosni gol u meču plej-ofa Lige šampiona protiv Bešiktaša / Izvor: Tanjug

Napoli je imao otvoren put ka Ligi šampiona posle pogotka Hamšika početkom drugog poluvremena meča u Bilbau, ali onda mu se desio Aric Aduriz. Napadač domaćih je dva puta u rasponu od 61. do 69. minuta pogodio i doneo preokret Atletiku, a plasman u elitu potvrdio Ibai pet minuta kasnije.

Leverkuzen je demontirao odbranu Kopenhagena već u prvom poluvremenu, da bi u nastavku Kisling svojim drugim golom kompletirao trijumf "farmaceuta" i zaokružio ukupnih 7:2 za nemačkog predstavnika. Malme je nadoknadio zaostatak od 1:2 iz prvog meča protiv Salcburga i sa "trilingom" u mreži Austrijanaca obezbedio Ligu šampiona svom timu.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena slave plasman u Ligu šampiona posle pobede nad Kopenhagenom / Izvor: Tanjug

Ipak, najinteresantniji duel viđen je u Razgradu. Ludogorec koji je u prethodnoj rundi eliminisao srpskog vicešampiona Partizan, do evropske elite stigao je zahvaljujući "ludoj" sreći. Bugari su u poslednjem minutu regularnog dela preko Vondersona stigli do produžetka protiv nekadašnjeg evropskog prvaka Steaue, da bi u odsudnim momentima susreta zablistao štoper domaćih Kozmin Moci koji je najpre u 118. minutu stao na gol umesto isključenog čuvara mreže Stojanova, potom postigao gol u penal seriji, a onda sa dva odbranjena jedanaesterca postao apsolutni junak "lude šume", odvevši je među najbolja 32 kluba Evrope.

Žreb za grupnu fazu Lige šampiona je u četvrtak u 12 časova.