LŠ, KVALIFIKACIJE: Nula u Razgradu, Partizanu nada, ali i strepnja!

30.07.2014. 19:55 22:45
Danko Lazović
Danko Lazović / Izvor: Facebook

Prvih 90 minuta dvomeča između bugarskog i srpskog predstavnika okončana su bez golova.

Partizan je odoleo u Razgradu. U prvom susretu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona crno-beli su odigrali nerešeno 0:0 sa bugarskim šampionom Ludogorecom. Nešto bolju igru izabranika Marka Nikolića na startu susreta, nije uspeo da kruniše Škuletić, koji je propustio dve odlične šanse pred golom Stojanova. Ludogorec je zatim imao terensku inicijativu, dve prlike prilike preko Marselinja, ali je Volkov maestralnim reakcijama spasao svoj tim.

Drugo poluvreme je proteklo u veoma nervoznoj i na trenutke nepovezanoj dve ekipe, a sudija Hansen je imao pune ruke posle, pokazao je čak pet žutih kartona u drugih 45 minuta igre. Revanš utakmica između Ludogoreca i Partizana igra se za sedam dana u Beogradu.

Tekstualni prenos mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

90+4. minut: KRAAAAAAJ. Susret u Razgradu je završen bez pobednika 0:0. Revanš je za sedam dana na stadionu Partizana.

85. minut: Marselinjo je opet bio u centru pažnje posle slaloma koji je izveo po desnoj strani terena, ali ni ovoga puta nije uspeo da učini nešto više.

Saša Ilić
Saša Ilić / Izvor: Facebook

81. minut: Predrag Luka menja kapitena Sašu Ilića, koji je iznet na nosilima sa terena zbog povrede.

79. minut: Bezjak je neoprezno startovao nad Drinčićem, koji je od siline udarca završio na travi. Napadač Ludogoreca je za ovaj start zasluženo dobio žuti karton.

Stadion: „Ludogorec“ u Razgradu.

Gledalaca: Oko 6.000

Sudija: Ken Hansen (Danska).

Strelci: -.

Žuti kartoni: Moti, Abalo, Bezjak (Ludogorec), Brašanac, S. Ilić, Lukač (Partizan).

Ludogorec: Stojanov, Vitinja (Angulo), Moti, Kaišara, Abalo, Espinjo, Đakov, Marselinjo, Aleksandrov (Anise), Abalo (Misiđan), Bezjak. Trener: Stojčo Stoev.

Partizan: Lukač, Stanković, Trajković, Volkov, Vulićević, Brašanac, Drinčić, S. Ilić, A. Živković, Lazović (Ninković), Škuletić. Trener: Marko Nikolić.

75. minut: Poslednji adut bugarskog stručnjaka je Abel Anise. On je na terenu zamenio Aleksandrova.

68. minut: Bugari stežu obruč oko gola crno-belih. Aleksandrov je najbolje skočio u šesnaestercu Partizana, ali je njegov pokušaj završio pored desne stative.

67. minut: Andriju Živkovića menja 25-godišnji Petar Grbić.

62. minut: Druga izmena Stoeva. Umesto Abaloa u igru je ušao Holanđanin Virdžil Misiđan.

58. minut: Sve nervoznija igra na obe strane. Dani Abalo je drugi opomenuti fudbaler kod domaće ekipe.

57. minut: Marselinjo je ponovo izborio šansu za udarac, ali je ovoga puta Stanković izblokirao njegov šut.

55. minut: Prvi opomenuti igrač crno-belih je Saša Ilić, koji je posle neopreznog starta zaradio javnu opomenu.

53. minut: Lazović je zbog povrede ramena morao da napusti teren, a umesto njega je ušao Nikola Ninković.

50. minut: Prvi žuti karton na susretu zaradio je kapiten Ludogoreca Kozmin Moti, zbog starta s leđa nad Dankom Lazovićem.

47. minut: Vitnja zbog povrede napušta teren. Umesto njega je ušao Kolumbijac Brajan Angulo.

Prvo poluvreme okončano je bez golova (0:0), ali je vrlo lako moglo da bude suprotno. Veoma raspoloženi Škuletić imao je nekoliko izglednih šansi, ali je pre svega zahvaljujući Stojanovu, mreža bugarskog šampiona ostala mirna.

Vladimir Volkov je najzaslužniji što Ludogorec nije postigao makar jedan pogodak, jer je prvo uklizao ispred Bezjaka, koji je našao jedan na jedan sa Lukačem, a potom izbio loptu sa gol linije, posle loše procene golmana crno-belih.

45+1. minut: Bezjak je pao na ivici kaznenog protora, posle duela sa Trajkovićem, ali je Hansen odmahnuo rukom, a nekoliko sekundi kasnije i dao znak za kraj prvog dela igre.

32. minut: Volkov je još jednom spasio Partizan. Posle kornera, Lukač je nesigurno reagovao, a Volkov je sa gol linije izbio loptu, koja je zatim došla do Marselinja, ali je Brazilac još jednom bio neprecizan.

29. minut: Drinčić je uposlio Škuletića, koji je ostao sam po levoj strani, zatim ubacio loptu u kazneni prostor, međutim Živković je promašio loptu i odličnu šansu za Partizan. Trener Nikolić se uhvatio za glavu posle ove prilike.

Petar Škuletić
Petar Škuletić / Izvor: Facebook

17. minut: Najbolju priliku za Ludogorec osujetio je Volkov, koji je u poslednjem trenutku uklizao ispred Bezjaka, koji je posle dodavanja kapitena Đakova izašao sam pred Lukača.

Golman Partizana Milan Lukač, branio je u prošlogodišnjem susretu između Ludogoreca i Partizana na stadionu u Razgradu, kada je domaći tim slavio sa 2:1. Njega je zbog povrede u revanšu zamenio Živko Živković.

12. minut: Škuletić je veoma raspoloženo ušao u susret. Bivši fudbaler Vojvodine je ponovo uputio veoma precizan udarac u bliži ugao Stojanova, ali i ovoga puta bez rezultata.

11. minut: Prva šansa za Ludogorec. Marselinjo je sjajno skočio i sa nekih šest, sedam metara pokušao da savlada Lukača. Njegov pokušaj je završio pored leve stative.

3. minut: Već druga ozbiljna situacija pred golom bugarskog šampiona. Posle uigrane akcije Lazović je kroz noge propustio loptu Škuletiću, koji je uputio odličan udarac u gornji desni ugao Stojanova, ali je 27-godišnji čuvar mreže sjajno reagovao.

2. minut: Brašanac se našao u sjanoj šansi posle greške Vitinje, ali kao da nije očekivao kiks odbrane domaćina. Potom je Ilić pokušao da pronađe Drinčića, ali je rezultat ostao nepromenjen.

1. minut: Sudija Hansen je dao znak za početak susreta. Prvi sa centra krenuli su fudbaleri Ludogoreca, koji će napadati sa leve na desnu stranu.