MASTERS KUP: Zimonjić i Matkovski već posle dva kola "u autu"

18.11.2015. 17:03
Nenad Zimonjić i Marcin Matkovski na Masters kupu u Londonu
Nenad Zimonjić i Marcin Matkovski na Masters kupu u Londonu / Izvor: Profimedia
Srpsko-poljski dubl zabeležio drugi poraz na završnom turniru sezone.

Srpski teniser Nenad Zimonjić i njegov duble partner Marcin Matkovski zabeležili su drugi poraz na završnom Mastersu sezone u Londonu, pošto su poraženi od francuske kombinacije Pjer-Ig Erber i Nikola Mau rezultatom 2:1 (5:7, 6:3 - 10:8).

Srpsko-poljski tandem, koji je postavljen za sedme nosioce, odigrao je znatno bolje nego u meču prvog kola protiv Orije i Tekaua, stigli su i do prednosti u setovima, posle zaostatka od 1:3 početkom meča, da bi u nastavku sa dva brejka stigli do prednosti (7:5). Drugi set protekao je u izjednačenoj igri sve do petog gema, kada su Francuzi oduzeli servis "našem" paru, da bi još jednim brejkom u devetom gemu potvrdili izjednačenje u setovima (3:6).

Usledio je "super taj-brejk" u kojem su sva četvorica čuvali servise do rezultata 5:4 za šeste "kosturaše". Francuzi su čuvali prednost do rezultata 9:7 kada su stigli do dve meč lopte, prvu nisu iskoristili, ali drugu jesu i tako zabeležili prvu pobedu na turniru, dok su Zimonjića i Matkovskog ostavili praktično bez šansi da se plasiraju u polufinale. Nihove šanse za taj poguhvat sada su u domenu teorije, a zavisiće pre svega od ishoda drugog meča drugog kola, a zatim i rezultata poslednje runde u kojem se sastaju Dodig/Melo - Rožer-Tekau.