Solidna Zvezda remizirala i protiv Mehelena (VIDEO)

19.07.2014. 19:12 09:44
Fudbaleri Crvene zvezde pred meč sa Genkom
Fudbaleri Crvene zvezde pred meč sa Genkom / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com

Posle nerešenog rezultata u prvom pripremnom meču u Belgiji protiv Genka (1:1), crveno-beli istim rezultatom remizirali protiv tima koji vodi bivši trener Zvezde Aleksandar Janković.

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 u prijateljskom meču protiv ekipe Mehelena, drugom na mini-turneji po Belgiji.

Uoči početka susreta, novi trener Crvene zvezde Nenad Lalatović uručio je prigodan poklon jednom od svojih prethodnika na klupi crveno-belih, a sada stratega belgijske ekipe, Aleksandru Jankoviću.

Domaći tim je do vođstva stigao u 31. minutu kada je srpski internacionalac Miloš Kosanović iz slobodnog udarca. Udarac nekadašnjeg člana omladinskog pogona Vojvodine zakačio je nekog u živom zidu i prevario Kahrimana.

Zvezda je pružila sasvim dobru igru u prvom poluvremenu, a najbolje prilike propustili su Gavrić u 17. minutu, odnosno, Rakić glavom dva minuta pre odmora.

Već na startu nastavka Lazović je doneo izjednačenje timu Nenada Lalatovića. Kapiten Milijaš je centrirao, Rakić spustio loptu Lazoviću, a on volej udarcem poslao loptu pod prečku.

Nakon tog gola Gavrić je imao još dve poluprilike, ali nije bilo promene rezultata. Usledio je period izjednačene igre, a lopta se uglavnom nalazila između dva šesnaesterca.

Mijailović je imao priliku u 70. minutu, da bi potom domaćini zapretili u nekoliko navrata, ali nije bilo pravog udarca na gol, dok je odbrana Zvezde odlično delovala. Ipak, u završnici nije bilo dovoljno svežine u redovima našeg tima, a ni ozbiljnih šansi domaćina, pa je ostalo 1:1, za novi remi Zvezde na belgijskoj turneji.

Podsetimo, crveno-beli su pre tri dana istim rezultatom odigrali nerešeno protiv Genka, šestoplasiranog tima prošlogodišnje belgijske "Jupiler" Superlige.

MEHELEN - CRVENA ZVEZDA 1:1 (1:0)