Beta
Stefon Kari
Stefon Kari / Izvor: Profimedia
Niko do sada nije postigao toliko trojki koliko igrač Golden Stejta.

Košarkaši Golden Stejta pobedili su na svom terenu Portland 116:105, a utakmicu je obeležio igrač Voriorsa Stefon Kari koji je oborio sopstveni rekord NBA lige po broju postignutih trojki u jednoj sezoni. Kari je utakmicu završio sa 45 poena i deset asistencija. On je postigao osam trojki i tako sa 276 postavio novi rekord po broju ubačenih trojki u jednoj sezoni. Prethodni rekord od 272 trojke postavio je pre dve godine. Rekord po broju trojki su postigli i košarkaši Hjustona, a više pogledajte OVDE.

Kari je tako postao prvi igrač Golden Stejta, od Latrela Sprivela koji je 1997. godine u jednoj utakmici postigao najmanje 40 poena i imao najmanje deset asistencija. Golden Stejt je prekinuo niz od dva poraza, a pobedi je doprineo Klej Tompson sa 26 poena. U ekipi Portlanda Lamarkus Oldridž bio je najefikasniji sa 27 poena, a Demjan Lilard dodao je 20 poena, osam asistencija i šest skokova.

Košarkaši Čikaga pobedili su na gostujućem terenu Majami sa 89:78 i vratili se na treće mesto Istočne konferencije. Petorica igrača Bulsa postigli su dvocifreni broj poena, a najefikasniji je bio Pau Gasol a 16 poena i 15 skokova. Aron Bruks i Taj Gibson dodali su po 14, a Derik Rouz i Majkl Danlivi po 12 poena.

Čikago je posle loše druge četvrtine, na početku drugog poluvremena serijom od 39:8 preokrenuo i ostvario pobedu, a pomoglo mu je i to što su igrači Majamija promašili prvih 12 šuteva u drugom delu meča. U ekipi Majamija, koja je ugrozila šanse za plasman u plej-of, Hasan Vajtsajd bio je najefikasniji sa 19 poena i 16 skokova, Goran Dragić ubacio je 15 koševa, a Dvejn Vejd devet.