10°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

NBA: Odlični Jokić nedovoljan za pobedu Denvera, Marjanović na pravi način koristi šansu

31.10.2015. 09:06
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia

Minesota odnela pobedu na gostovanju u okršaju timova za koje igraju srpski igrači.

Duel između Denvera i Minesote u NBA ligi bio je i okršaj srpskih igrača Nikole Jokića i Nemanje Bjelice. Gosti iz Minesote su pobedili 95:78, a Bjelica je za 26 minuta imao učinak od tri poena (trojka), jedne asistencije i osam skokova. Interesantno je da je sa linije za slobodna bacanja promašio sva tri puta.

Nikola Jokić je bio odličan u dresu domaćih. Postigao je deset poena, devet skokova i jednu asistenciju. Najefikasniji igrač na utakmici bio je centar gostiju Karl-Entoni Tauns sa 28 poena i 14 skokova.

San Antonio je ostvario prvu pobedu ove sezone i to veoma ubedljivu jer je na svom terenu deklasirao Bruklin 102:75. Srpski centar iz redova Sparsa Boban Marjanović je proveo samo pet minuta na terenu, i postigao je šest poena, a imao je i pet skokova i asistenciju. Kavi Leonard je sa 16 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu, dok je Tim Dankan postigao poen manje.

Tek posle dva produžetka je Oklahoma kao gost pobedila Orlando 139:136. Fenomenalni Rasel Vestbruk je postigao 48 koševa, a imao je 11 skokova, i osam asistencija. Kevin Durant je postigao 43 poena, ai imao je 12 skokova.