ORLOVI POKAZALI KANDŽE: Srbija u "Areni" slavila protiv šampiona Evrope!

12.08.2015. 22:19
Nikola Milutinov i Toni Parker u duelu u meu Srbija - Francuska
Nikola Milutinov i Toni Parker u duelu u meu Srbija - Francuska / Izvor: Tanjug
Naš nacionalni tim pokazao odličnu igru pred domaćim navijačima i savladao Francusku (73:63).

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je evropskog šampiona Francusku rezultatom 73:63 (20:19, 21:14, 11:12, 21:18) u prijateljskom meču u “Kombank areni“.

Svetski vicešampioni  odigrali su mnogo bolji meč nego pet dana ranije kada su Francuzi ubedljivo slavili rezultatom 78:65. Naš nacionalni tim pokazao je sasvim dobru igru protiv favorizovanog protivnik i jednog od domaćina Evrobasketa, potvrdivši da ga s razlogom smatraju za jednog od favorita za osvajanje titule. NBA zvezde iz francuskog nacionalnog tima, u prvom redu Toni Parker i Nikola Batum, nisu se pokazali u najboljem svetlu, verovatno još uvek se čuvajući za ono najbitnije što čeka obe selekcije ovog leta.

Nisu dobro počeli “orlovi“. Već posle uvodnih minuta Francuzi su imali prednost od pet do osam poena, da bi naši košarkaši tek u završnici prvog perioda, trojkama Simonovića i Markovića uspeli da uhvate priključak, a zatim u devetom minutu konačno povedu (18:17). Od tog momenta naš nacionalni tim čuvao je prednost i konstantno je uvećavao, sve do plus devet tri minuta pre poluvremena (36:27).

Odlično je naš tim u prvih dvadeset minuta vodio centar Miroslav Raduljica koji je upisao osam poena, dok je na drugoj strani Furnije sa devet bio najefikasniji pojedinac prvog poluvremena. Prva zvezda “galskih petlova“ Toni Parker nije bio preterano raspoložen, mnogo je grešio u napadu i zabeležio samo četiri poena koje su naši momci rešili u svoju korist rezultatom 41:33.

U ritmu u kojem su odigrali drugu četvrtinu, “orlovi“ su nastavili i u trećem periodu. Već u 22. minutu Srbija je imala dvocifrenu prednost (43:33), koju je u manjoj ili većoj meri čuvala sve do poslednjeg dvominutnog odmora. Bjelica i Kalinić su se razigrali u tom delu igre koji je završen rezultatom 52:45.

Bjelica je bio bio veoma raspoložen i na startu poslednjih deset minuta utakmice, kada su izabranici Aleksandra Đorđevića serijom 7-0 stigli plus 14 (59:45). Tek poenima Pjetrusa sa linije penala posle dva minuta i 40 sekundi igre Franuska je uspela da poentira, ali je iz igre poentirala tek u drugoj polovini završnog perioda, pa povretka više nije bilo (73:63).