15°C
17.05.2024.
117.1192
107.5969

FINALE ZA SRBINA: Nije bilo lako protiv Rodžera, ali je Novak NAJBOLJI! (FOTO+VIDEO)

28.01.2016. 12:02
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Srpski teniser je savladao Švajcarca. U finalu će igrati protiv pobednika meča Raonić - Marej.

Novak Đoković je u finalu Australijan open 2016. Najbolji svetski teniser je u polufinalu u Melburnu, posle dva sata i 19 minuta pobedio velikog rivala Rodžera Federera sa 3:1 (6:1, 6:2, 3:6, 6:3) i sada ga samo jedan meč deli od odbrane titule u Australiji, odnosno osvajanja 11 Gren slem trofeja u karijeri. U drugom polufinalu, u petak (9.30 srednjevropsko vreme) igraće Miloš Raonić i Endi Marej

Inače, ovo je bio 45. međusobni meč Đokovića i Federera, i sada je 23:22 za Srbina. Iako je delovalo da će Srbin da "počisti" Švajcarca, to se nije desilo. Švajcarac se probudio u trećem setu i od tada je mučio Đokovića koji je morao da se izbori uz dosta muke, za većinu poena. Najubedljiviji poraz na Gren slemu, doživeo je od Rafaela Nadala (6:1, 6:3, 6:0) na Rolan Garosu, pre osam godina.

KAD SE NEKOM OSTVARI SAN: Ovako izgleda kada gledate Novaka i Rodžera iz prvih redova (VIDEO)

Bez izgubljenog poena, Đoković je počeo meč, a prvi gem trajao je samo minut. U narednom gemu, Đoković je prilično lako došao do brejk lopte, i odmah je iskoristio. Veoma brzo je imao vođtsvo od 2:0. Nove Federerove greške omogućile su i tada veliku prednost od 3:0. Posle samo sedam minuta Srbin je vodio, a da nije izgubio gem. U četvrtom gemu, Federer je bio taj koji nije izgubio ni poen, samim tim smanjio i na 3:1. U petom gemu, Đoković nije dozvolio da ga Švajcarac iznenadi, pa je održao već stečenu prednost. Novi brejk napravio je u 18. minutu, za prednost od 5:1. Na Federeru su se već videli znakovi nervoze. Prvi set trajao je samo 22 minuta, pošto se zna da su na suprotnim stranama terena bili majstori "belog sporta".

Rodžer Federer
Rodžer Federer / Izvor: Reuters

NBA: Bobijevo STRAŠNO zakucavanje, a motivisao ga je NOVAK (FOTO+VIDEO)

I u drugom setu, početni trenuci pripali su Đokoviću. Već u trećem gemu, Novak je napravio novi brejk i poveo sa 2:1. Nije dozvolio Federeru nijedan poen i tako potvrđivao nadmoć u ovom meču. Novi brejk je doneo i prednost od 4:1, a dominacija se nastavila i na Đokovićev servis. Samo je jedan poen osvojio Švajcarac u šestom gemu, a Srbin je samouvereno "gazio" ka pobedi. U sedmom gemu, imao je Novak nove prilike za brejk, ali se Federer ipak spasio. Posle 29 minuta u drugom setu bilo je 5:2. U velikom stilu Novak je završio i drugi set. Posle 32 minuta bilo je 2:0 u setovima, a u poslednjem gemu ove deonice Srbin nije izgubio nijedan poen

EVO ZAŠTO SVI VOLE NOLETA: Gest kojim je Novak ponovo oduševio svet (VIDEO)

Na početku trećeg seta, brejkova nije bilo u uvodnim gemovima, a posle 12 minuta bilo je 2:1 za Federera. Odmah zatim, uzvratio je Novak, bez izgubljenog poena, za 2:2. U petom gemu, imao je Đoković brejk šansu, ali je nije iskoristio. Bilo je tada 3:2 za Federera koji je u toj situaciji spasio prvu brejk loptu u dotadašnjem delu meča. Posebno zanimljivo je bilo u šestom gemu, koji je potrajao (najduži do tada), a Federer je tada "vaskrsnuo". Napravio je brejk za 4:2, a onda i na svoj servis poveo sa 5:2. Novak je iskoristio servis, za smanjenje na 5:3, da bi onda Federer počeo da servira za set. Iskoristio je treću set loptu, za smanjenje vođstva u setovima na 2:1

Između trećeg i četvrtog seta, usledila je kraća pauza zbog zatvaranja krova, a u prvom gemu na Đokovićev servis Federer je imao prednost od 30:0. Ipak, usledila je Srbinova serija za 1:0 u gemovima. U nastavku, oba igrača osvajale su gemove na svoj servis, pa je posle 24 minuta bilo 2:2. Borba se nastavljala i u narednom trenucima, pa je bilo 3:3. U sedmom gemu, Đoković je poveo sa 30:0, a onda je usledila serija, do 6:3 i konačnih 3:1 u setovima.

Kada je reč o finalu teniserki, igraće Serena Vilijams i Angelika Kerber. Amerikanka je u polufinalu savladala Poljakinju Agnješku Radvansku (6:0, 6:4), dok je Nemica bila bolja od Britanke Joane Konte (7:5, 6:2).

OVDE pročitajte zašto je jedan Brazilac osvojio srca Srba, a OVDE kako Srbin bije u NHL