Partizan posle neverovatnog preokreta skinuo Zvezdi šampionsku krunu

06.05.2015. 21:33
Slavlje vaterpolista Partizana
Slavlje vaterpolista Partizana / Izvor: Tanjug

U uzbudljivoj "majstorici" na Banjici, crno-beli posle penala sa ukupnih 11:10 Zvezdi skinuli "krunu".

Kakva "majstorica" u polufinalnoj seriji prvenstva Srbije.  Na kraju, posle izvođenja peteraca uspešniji su bili vaterpolisti Partizana, sa ukupnih 11:10. Iako je Crvena zvezda imala prednost od 5:1, posle četiri četvrtine na plivalištu na Banjici bilo je 7:7 (1:2, 0:2, 2:1, 4:2). Onda su u penal seriji uspešniji bili igrači Vladimira Vujasinovića. Crno-beli su tako sa 2:1 u polufinalnoj seriji eliminisali sada već bivšeg šampiona, Crvenu zvezdu i od nedelje će se za trofej boriti sa kragujevačkim Radničkim. Finalna serija će početi u nedelju, u Kragujevcu, a igraće se na tri pobede.

Zvezda je povela golom Dimitrija Obradovića, a onda je usledila "pauza" u postizanju golova, na obe strane. Tek, na 2:26 do kraja četvrtine Draško Gogov je izjednačio na 1:1 i razbio "monotoniju". U narednom napadu Strahinja Rašović je iskoristio igrača više i ponovo Zvezdu doveo u vođstvo. U tim trenucima, Partizan je ostao bez igrača i to do kraja utakmice. Zbog udaranja protivnika isključen je Gavril Subotić.

U nastavku meča Zvezda je povela sa 3:1, a strelac je bio Nikola Eškert. Na drugoj strani, crno-beli nisu iskoristili isključenje Nikole Tomaševića i rezultat je ostao nepromenjen. Na samo 13 sekundi do kraja deonice, kapiten Zvezde Sava Ranđelović dao je gol za prednost od 4:1. Gosti su I u nastavku duela na Banjici povećavali prednost, pa je Ivan Rackov bio strelac za 5:1. Na 5:2 smanjio je Nikola Jakšić, da bi u poslednjem minutu treće četvrtine crno-beli postigli još jedan gol.

Dušan Mandić posle plasmana u finale plej-ofa
Dušan Mandić posle plasmana u finale plej-ofa / Izvor: Tanjug

Na početku poslednje deonice, Jakšić je svojim drugim golom doneo neizvesnost, smanjivši prednost Zvezde na 5:4. U jednom od narednih napada, kapiten Partizana Dušan Mandić je iskoristio peterac i izjednačio na 5:5. Ubrzo je Mandić doveo Partizan u vođstvo, od 6:5, zatim i povećao na 7:5. I kada se činilo da će u finale ipak ići Partizan, Strahinja Rašović je novim golom smanjio prednost crno-belih na 7:6, a onda je gol (7:7) za produžetak postigao njegov brat, Viktor.

Onda se pristupilo izvođenju peteraca, a ključni detalj bio je iz poslednje serije, kada je kapiten Zvezde Ranđelović bio neuspešan. Za Partizan su pogađali Mandić, Asanović, Tanasković i Jakšić dok su za Zvezdu pogodili Strahinja Rašović, Njegovan i Bijelić dok su neuspešni bili Viktor Rašović i pomenuti Ranđelović.