POČEO TOP 16: Odigrana prva utakmica u Zvezdinoj grupi! (VIDEO)

29.12.2015. 22:49
Nemanja Nedović, košarkaš Unikahe
Nemanja Nedović, košarkaš Unikahe / Izvor: Profimedia

Crveno-beli u sredu igraju svoj prvi meč - u Istanbulu ih čeka Efes!

Košarkaši Unikahe su na startu Top 16 faze Evrolige na svom terenu savladali Darušafaku. Španski tim je slavio rezultatom 70:62 iako su Turci na poluvremenu vodili 29:32. Ovo je bio prvi meč u novonastaloj grupi "E" gde nastupa i beogradska Crvena zvezda koja sutra gostuje turskom Efesu u Istanbulu.

Jedan od tvoraca preokreta u ekipi iz Valensije bio je Mindaugas Kuzminskas sa 15 poena, a isto toliko je kod poraženih postigao bivši centar Partizana Semih Erden. Međutim, najistaknutiji na meču je bio Edvin Džekson sa nekoliko efektnih poteza koje vam prenosimo. Postigao je 20 poena i bio najefikasniji na meču.

Srpski bek Nemanja Nedović nije imao zapaženiji učinak na ovom meču. Igrao je nešto više od 15 minuta, postigao tri poena (jedna trojka), imao je tri asistencije, dva skoka i po jednu izgubljenu i ukradenu loptu.

U protivničkom taboru nastupa još jedan Srbin, Milko Bjelica. Ni on nije blistao, a igrao je skoro 22 minuta, takođe je dao tri poena (takođe jedna trojka). Uz to je dopisao i tri skoka, dve asistencije i dve ukradene lopte.

Sutra pored Zvezde i Efesa igraju i:

Sreda

Cedevita - Lokomotiva Kuban (19)

Fenerbahče - Panatinaikos (20)

Anadolu Efes - Crvena zvezda (18)

Rezultate, snimke i statistiku sa današnjih utakmica iz grupe "F" pogledajte na OVOM linku (Teo je imao šut za produžetak, a Olimpijakos je pregazio Barselonu).