KVALIFIKACIJE ZA EP: Dve gluposti Srbije poništile Matićevu majstoriju!

29.03.2015. 19:58 22:49
Radost fudbalera Portugala
Radost fudbalera Portugala / Izvor: Profimedia

"Orlovi" pružili dostojan otpor domaćinu, ali nisu uspeli da iznenade.

Novi poraz reprezentacije Srbije. Bez obzira na želju i nadu koju su polagali da iz Portugala mogu da se vrate sa barem osvojenim bodom "orlovi" ipak nisu uspeli da iznenade favorizovane domaćine, koji su slavili sa 2:1. Karvaljo i Koentrao pronašli su put do Stojkovićeve mreže, a Matić je majstorijom samo uspeo da ublaži poraz.

Od prvog minuta reprezentacija Srbije hrabro se suprotstavila favorizovanom domaćinu. Vodila se velika borba na svim delovima terena, ali posle početnog ispitivanja snaga Portugal je poveo. Basta je u želji da otkloni opasnost ispred gola izbacio loptu iz korner. Koentrao je poslao dobru loptu u šesnaesterac a tamo je u skoku najviši bio iskusni Karvaljo koji je savladao Stojkovića.

GRUPA I

Albanija – Jermenija 2:1

(Mavraj 77, Gaši 81. - Movsisjan 4.)

Portugal – Srbija 2:1

TABELA:  Portugal 9, Danska 7, Albanija 7, Srbija 1, Jermenija 1.

Posle pogotka obe ekipe nastavile su u istom ritmu. Borilo se za svaku loptu, igralo se na granici faula. "Orlovi" su na sve načine pokušavali da pronađu put do gola Patrisija, ali su pred golom Portugalaca viđene tek dve tri poluprilike Ljajića i Tadića. Igrao se 30. minut kada je Ronaldo šutirao sa dvadesetak metara, ali je Stojković sjajno intervenisao. Samo nekoliko minuta kasnije, Kristijano je prošla po strani, vratio loptu u sredinu ali je Ivanović odlično intervenisao i izbacio loptu u korner iz kog Portugalci nisu bili opasni.

Nemanja Matić
Nemanja Matić / Izvor: Profimedia

Početak drugog dela obeležila je sjajna šansa Srbije. Tada je Tadić poslao idealnu loptu u srce šesnaesterca, a tamo je Mitrović sa samo desetak metara glavom poslao loptu preko gola. Hrabra igra Srbije u drugom poluvremenu nagrađena je evrogolom Matića. Posle kornera lopta je došla do u srce šesnaesterca do Petrovića koji je prebacio do Matića koji je makazicama smestio u mrežu Patrisija. Ali radost zbog izjednačenja nije dugo trajala pošto je već u sledećem napadu Mutinjo iskoristio uspavanost odbrane poslao loptu do Koentraa kome nije bilo teško da savlada Stojkovića i vrati prednost svojoj ekipi.

Do kraja susreta "orlovi" nisu uspeli ozbiljnije da zaprete, dok su sa druge strane domaćini želeli i treći pogodak ali je do isteka 90. minuta na snazi ostao rezultat 2:1.

PORTUGALIJA - SRBIJA 2:1

STRELCI: 1:0 Karvaljo u 10, 1:1 Matić u 61, 2:1 Koentrao u 63. minutu.

STADION: La Luž, Lisabon.

GLEDALACA: 60.000

SUDIJA: Đanluka Roki (Italija)

ŽUTI KARTONI: Koentrao (Portugalija), Matić, Kolarov, Ljajić, Đuričić (Srbija).

PORTUGAL: Patrisio, Bosingva, Alveš, Karvaljo (od 16. Fonte), Eliseu, Nani, Mutinjo, Tijago, Koentrao (od 74. Kvarežma), Dani (od 85. Vilijam), Ronaldo.

SRBIJA: Stojković, Basta, Ivanović, Nastasić, Kolarov, Petrović, Matić, Ljajić (od 84. Škuletić), Tadić (od 74. Z. Tošić), Marković (od 65. Đuričić), Mitrović.

Prenos meča uživo mogli ste da pratite na portalu Srbija Danas.

Utakmica je završena ... Portugal - Srbija 2:1

Do kraja susreta, Srbije je na sve načine pokušavala da dođe do novog izjednačenja ali "orlovi" nisu uspeli ozbiljnije da zaprete. Sa druge strane Portugalci su želeli da stignu do trećeg pogotka ali je do isteka 90. minuta mreža Stojkovića ostala mirna.

Samo što se stišala radost zbog pogotka "orlova" Portugalci ponovo dolaze do vođstva. Uspavanost odbrane iskoristio je Mutinjo koji je poslao sjajnu loptu do Koentraa kome nije bilo teško da savlada usamljenog Stojkovića.

Fudbalska reprezentacija Portugala
Fudbalska reprezentacija Portugala / Izvor: Reuters

Dobra igra Srbije u drugom poluvremenu nagrađena je evrogolom Nemanje Matića. Igrao se 61. minut kada je Kolarov izveo korner, lopta je u srcu šesnaesterca stigla do Nastasića koji je prebacio do Matića koji je makazicama poslao loptu u mrežu nemoćnog Patrisija.

Na početku drugog poluvremena Srbija je imala najopasniji napada na utakmici. Tadić je odlično ubacio loptu u šesnaesterac gde je Mitrović sa svega desetak metara glavom šutirao preko gola.

Igrao se 30. minut kada je Ronaldo šutirao sa dvadesetak metara, ali je Stojković sjajno intervenisao. Samo nekoliko minuta kasnije, Ronaldo je prošao po strani, vratio loptu u sredinu ali je Ivanović odlično intervenisao i izbacio loptu u korner iz kog Portugalci nisu bili opasni.

Rani primljeni pogodak nije mnogo pokolebao "orlove" koji su nastavili da pružaju dostojan otpor favorizovanom protivniku. Šuteve ka golu Patrisija uputili su Tadić i Ljajić ali nisu uspeli ozbiljnije da zaprete.

Bez obzira na to što je Srbija hrabro počela utakmicu, Portugalija je već u 10. minutu stigla do vođstva. Koentrao je ubacio loptu a u srcu šesnaesterca je najviši u skoku bio Karvaljo kome nije bilo teško da savlada Stojkovića.