PREMIJER LIGA: Čelsijevo "Labudovo jezero", Bane asistent! (VIDEO)

17.01.2015. 18:00 14:38
Dijego Kosta
Dijego Kosta / Izvor: Reuters

Ekipa Žozea Murinja učvrstila se na vrhu tabele engleskog šampionata.

Čelsi je najubedljivijom pobedom u dosadašnjem toku šampionata pobegao najbližem rivalu Mančester sitiju na pet bodova razlike. Murinjova mašinerija je demolirala "labudove" iz Svonsija sa 5:0, a po dva gola postigli su Dijego Kosta i Brazilac Oskar. Pet gol namestio je kapiten Srbije Bane Ivanović, koji je u 79. minutu sjajno asistirao Širleu, a ovom nije bilo teško da na prazan gol savlada nemoćnog Fabijanskog.

Liverpul jel nastavio sa dobrim partijama, a ovog puta savladali su Aston Vilu na "Vila parku" sa 2:0, zahvaljujući golovima Borinija i Lamerta. Ceo meč odigrao je srpski napadač Lazar Marković. Istim rezultatom Mančester Junajted slavio je u Londonu protiv ekipe KPR, golovima Felainija i Vilsona.

Džejms Vilson
Džejms Vilson / Izvor: Reuters

Korak nazad u borbi za opstanak napravili su Lester porazom kod kuće od Stouka (1:0), kao i Barnli, koji je bodove prepustio sve boljem Kristal Palasu (3:2), dok je Totenhem tek u finišu srušio otpor Sanderlanda za pobedu kojom je preuzeo peto mesto na tabeli.

U poslednjem susretu dana, Sautempton je golovima Elije u 16. i 62. minutu savladao Njukasl na "Sent Džejms parku" i tako zadržao priključak za Čelsijem i Mančester sitijem. Dušan Tadić igrao je od 60. minuta, kada je umesto njega ušao Šejn Long.