PREMIJER LIGA: Čelzi izgubio od „fenjeraša“

20.04.2014. 10:53
Čelsi - Sanderlend
Čelsi - Sanderlend / Izvor: Beta/AP

Na opšte iznenađenje poslednjeplasirani Sanderlend pobedio u Londonu 2:1 (1:1). Ovo je prvi poraz Žozea Murinja na "Stamford bridžu".

Veliko iznenađenje u 35. kolu Premijer lige su priredili fudbaleri Sanderlenda. Iako su poslednji na tabeli oni su kao gosti pobedili Čelsi u Londonu 2:1 (1:1).

Poveo je Čelsi golom Samjuela Etoa u 12. minutu. Izjednačio je Vikam u 18. a pobedu gostima je doneo Borini u 81. minutu iz penala. Pre toga je Cezar Azpilikveta oborio Altidorea i sudija je pokazao na belu tačku. Ovom pobedom je Sanderlend i dalje ostao na poslednjoj poziciji, ali sada ima samo tri boda manje od zone koja garantuje opstanak u Premijer ligi.

Poraz je Čelsi udaljio od titule, jer i dalje ima dva boda manje od lidera Liverpula koji u nedelju igra protiv Noriča. Inače ovo je prvi poraz Žozea Murinja na "Stamford bridžu" Do sada je ostvario skor od 61 pobede i 16 remija.

Danas su odigrani ostali mečevi Premijer lige, a rezultate možete pogledati OVDE.