117.1197
108.716

PREMIJER LIGA: "Enfild" ponovo pao, Čelsi slavio posle preokreta

08.11.2014. 16:18
Dijego Kosta postiže pobednički gol u meču Liverpul - Čelsi u jedanaestom kolu Premijer lige / Izvor: Beta/AP

"Plavci" nadoknadili zaostatak na gostovanju Liverpulu i slavili pogotcima Kejhila i Dijega Koste. Liverpul nije pobedio ni u trećem uzastopnom meču u Premijer ligi, dok su gosti ostali neporaženi i posle jedanaest odigranih utakmica.

Fudbaleri Čelsija savladali su u gostima ekipu Liverpula rezultatom 2:1 (1:1) u prvom meču  11. kola Premijer lige.

Agonija "crvenih" nastavljena je i u trećem uzastopnom meču Premijeršipa. Sve je delovalo sjajno za domaću ekipu u devetom minutu kada je Emre Čan na srećan način postigao prvi gol u Premijer ligi, nakon što je lopta posle njegovog udarca iz daljine zakačila Kejhila, promenila pravac i prevarila Kurtou.

Ipak, "plavci" su samo pet minuta stigli do poravnanja, nakon što je Kejhil posle gužve u šesnaestercu Liverpula, iskoristio odbitak posle udarca Nemanje Matića i poravnao rezultat. Svoju ulogu tada je imala i gol tehnologija koja je pokazala da je lopta zaista prešla gol liniju.

Nastavak igre doneo je bolju igru gostiju iz Londona koji su inicijativu na terenu krunisali golom u 67. minutu, istina, posle kontroverznog momenta pored aut-linije, kada se činilo da je lopta pobegla Aspilikueti. Sudijska trojka nije se oglasila, da bi u nastavku akcije Dijego Kosta iskoristio njegov centaršut i odbijenu loptu Morena smestio u mrežu Minjolea za potpuni preokret.

Liverpul je u završnici pokušao da stigne do izjednačenja, a možda je oštećen posle udarca Džerarda u poslednjim minutima kada je lopta u ruku pogodila Gerija Kejhila, koji je mogao pređe kompletan put od tragičara do junaka i natrag, ali se nije čula sudijska pištaljka.