PREMIJER LIGA: Arsenalov osmi vezani trijumf, poraz Totenhema kod kuće (VIDEO)

11.04.2015. 17:57 14:38
Detalj iz meča Barnli - Arsenal
Detalj iz meča Barnli - Arsenal / Izvor: Tanjug

Zahvaljujući Janiku Bolaziju Kristal palas ostvario četvrtu uzastopnu pobedu. "Tobdžije" zabeležile 11 trijumf u poslednjih 12 mečeva u ligi.

Najubedljiviju pobedu u 32. kolu Premijer lige ostvarili su fudbaleri Kristal palasa koji su kao gosti pobedili Sanderlend 4:1. Junak meča je trostruki strelac Janik Bolazi. Kristal palasu je ovo četvrta uzastopna pobeda, a ukupno 11. Za najveće iznenađenje se pobrinula Aston Vila koja je kao gost pobedila Totenhem 1:0. Jedini strelac je bio Benteke u 35. minutu. Gosti su u samom finišu ostali bez Sančeza koji je dobio drugi žuti karton.

Janik Bolazi
Janik Bolazi / Izvor: Beta/AP

Sautempton je ostvario i 17. pobedu ove sezone jer je na svom stadionu savladao Hal 2:0. Za domaće je od 61. minuta igrao srpski reprezentativac Dušan Tadić.

Veliki preokret su napravili fudbaleri Lestera koji su do 80. minuta gubili 2:1 od VBA, a onda su preokrenuli preko Hata, i Vardija koji je pogodio mrežu u prvom minutu sudijske nadoknade. Poslednjeplasiranom timu je ovo druga pobeda uzastopno, a šesta ukupno.

U poslednjem meču subotnjeg programa Arsenal je na gostovanju Barnliju slavio minimalnim rezultatom 1:0. Odlučujući momenat na meču, za osmu vezanu pobedu u Premijeršipu i 11. u poslednjih 12 mečeva raspucanih "tobdžija", dogodio se već u 12. minutu susreta kada se Aron Remzi dobro snašao u kaznenom prostoru domaćina i postigao gol u svom jubilarnom 150. meču u Premijer ligi.