PREMIJER LIGA: „Labudovi“ pevali na uvce Van Galu, Junajted nastavio po starom

16.08.2014. 15:38
N. R.
Menadžer Mančester junajteda Luis van Gal
Menadžer Mančester junajteda Luis van Gal / Izvor: Beta/AP
Svonsi slavio na „Old Trafordu“ sa 2:1 u prvom meču šampionata Engleske u sezoni 2014/2015.

Novi menadžer, a problemi stari. Dejvid Mojes je otišao, ali ni novi čovek na klupi Mančester junajteda, autoritativni Holanđanin Luis van Gal, nije uspeo da pokrene „crvene đavole“, koji su se prošle sezone često brukali na „Old Trafordu“. Bodove sa „Teatra snova“ na startu šampionata Engleske odneo je Svonsi, koji je do senzacionalne pobede stigao rezultatom 2:1 (1:0).

Od velikih očekivanja navijača Junajteda ostalo je samo razočaranje. Van Gal nije na premijeri mogao da računa na nekoliko prvotimaca zbog povreda, među kojima su bili i Robin van Persi, Luk Šo i Dani Velbek.

Holanđanin je izveo formaciju 3-4-1-2, domaćin je stihijski napadao u prvom poluvremenu, a do gola je prvi stigao Svonsi. Strelac Ki Sung-Jong. Južnokorejski vezista je savladao Davida de Heu preciznim udarcem po zemlji u 28. minutu.

Fudbaleri Svonsija proslavljaju gol Sigurdsona na meču sa Mančester junajtedom
Fudbaleri Svonsija proslavljaju gol Sigurdsona na meču sa Mančester junajtedom / Izvor: Beta/AP

Mančester junajted - Svonsi 1:2 (1:1)

Stadion: Old Traford.

Gledalaca: 75.339.

Sudija: Majkl Din.

Strelci: Runi u 53 za M. junajted – Ki u 28, Sigurdson u 72. minut za Svonsi.

Mančester junajted: De Hea – Džons, Smoling, Bleket – Lingard (od 24. Januzaj ), Flečer, Erera (od 67. Felaini), Jang – Mata – Runi, Čičarito (od 46. Nani).

Svonsi: Fabijanski – Ranhel, Amat, Vilijams, Tejlor (od 53. Tindali) – Ki, Šelvi, Dajer (od 67. Montero), Sigurson, Ratlidž – Boni (od 77. Gomis).

Kapiten Junajteda Vejn Runi postigao je prvi gol sa novom funkcijom u 53. minutu. Odlični napadač spretno je reagovao posle centaršuta i polumakazicama doneo izjednačenje. Runi je bio blizu drugog gola samo nekoliko minuta kasnije. Sreća mu je okrenula leđa, lopta je okrznula stativu posle šuta iz slobodnog udarca.

Iako se Junajted trudio, bilo je očigledno da mnoge stvari još ne funkcionišu. Kazna za prilično bledu partiju usledila je u 73. minutu, kada je Gilfi Sigurdson ostao sam u srcu kaznenog prostora domaćina i iskoristio kiks uže odbrane „crvenih đavola“.

„Labudovi“ su uspeli da osvoje pomalo neočekivano prve bodove u sezoni, dok Van Galu ostaju brige pred nastavak sezone u najjačoj evropskoj ligi.