109.2537

PREMIJER LIGA: Mata spasao Junajted novih briga

08.11.2014. 18:05 20:43
Huan Mata slavi pobedonosni gol u meču Mančester junajted - Kristal palas
Huan Mata slavi pobedonosni gol u meču Mančester junajted - Kristal palas / Izvor: Beta/AP

Vezni fudbaler doneo "crvenim đavolima" prvi trijumf posle tri meča pauze. Dušan Tadić igrao je svih 90 minuta u pobedi Sautemptona nad Lesterom.

Popodnevni mečevi Premijer lige potpuno su razočarali ljubitelje fudbala u Engleskoj i širom sveta. Na četiri meča do 50. minuta susreta nije viđen niti jedan pogodak, da bi "led probio" poslednjeplasirani Barnli u meču protiv Hala, kojim su domaći stigli do prve pobede u šampionatu rezultatom 1:0.

Mančester junajted dugo se mučio protiv Kristal palasa, a nove muke Luja Van Gala i navijača "crvenih đavola" sprečio je Huan Mata golom u 67. minutu. Junajted ponovo nije briljirao, ali je i pored toga zabeležio važan trijumf, prvi posle tri meča posta, kojim se približava mestima koji vode u Ligu šampiona.

Junak nove pobede Sautemptona nad "davljenikom" Lesterom (2:0) bio je dvostruki strelac Šejn Long, golovima u poslednjih četvrt sata igre. Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je još jedan solidan meč u dresu "svetaca" u kojem je odigrao svih 90 minuta.

U meču Vest Hem - Aston Vila mreže nije bilo pogodaka.