PREMIJER LIGA: Lampardova majstorija donela bod Sitiju!

21.09.2014. 17:54 14:38
Frank Lampard
Frank Lampard / Izvor: Profimedia

U derbi susretu šestog kola Premijer lige, Mančester siti i Čelsi odigrali su nerešeno 1:1 (Lampard 85. - Širle 71.)

U derbi susretu šestog kola na aktuelni šampion Mančester siti odigrao je nerešeno 1:1 sa liderom šampionata, ekipom Čelsija. Izuzetno uzbudljivo je bilo na „Etihadu“, Siti je imao posed lopte u prvom delu i odličnu igru, ali su mreže mirovale. Drugo poluvreme donelo je daleko više uzbuđenja. Prvo je Zabaleta zbog oštrog starta nad Dijegom Kostom zaradio isključenje, a samo pet minuta kasnije Andre Širle je doveo „plavce“ u vođstvo.

Posle 13 sezona provedenih u ekipi Čelsija, Frank Lampard, ušao je u igru u 78. minutu umesto srpskog reprezentativca Aleksandra Kolarova i sedam minuta kasnije postigao prvi gol u dresu "građana". Valja napomenuti da su mu navijači obe ekipe aplaudirali po ulasku na teren, a pogodak kojim je Siti došao do izjednačenja, nije proslavio.

Siti je krenuo je sve ili ništa, Pelegrini je umesto Kolarova ubacio Franka Lamparda, koji je u 85. minutu razgalio sve navijače „građana“, a goste naterao da se uhvate za glavu. Sjajna akcija Silve koji je prebacio loptu do Milnera, a „super Frank“ je polu volejem loptu smestio u donji desni ugao Kurtoe. Eto, šta je fudbal. Do kraja utakmice nije bilo više uzbuđenja. Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su čitav meč za Čelsi. U drugom susretu dana, VBA je iznenadio ekipu Evertona i na "Gudison parku" slavio sa 3:2.