ŠIROM EVROPE: Pedro već počeo da se isplaćuje Čelsiju, nova "četvorka" Dortmunda

23.08.2015. 16:41 22:25
FK Čelsi
FK Čelsi / Izvor: Beta/AP

"Plavci" pobedio VBA sa 3:2.

Pedro je bio na "radaru" Mančester junajteda, ali je karijeru nastavio u Čelsiju. Bivši fudbaler Barselone je dobio šansu veoma brzo i dokazao navijačima "plavaca" da "otmica" (više pročitajte OVDE) nije bila bez osnova. Dao je gol i bio asistent u pobedi Čelsija nad Vest Bromvič Albionom u utakmici 7. kola Premijer lige. Rezultat je bio 3:2, za prvu ovosezonsku pobedu branioca titule u Premijer ligi.

Već u 14. minutu, VBA je imao priliku da povede, ali Džejms Morison (kasnije dvostruki strelac) nije realizovao najstrožu kaznu, da bi ubrzo usledila kazna. Prvo je Pedro postigao prvenac za "plavce" u 20. minutu, da bi deset minuta kasnije bio asistent Dijegu Kosti. U 35. minutu Morison se iskupio golom, ali je krajem prvog poluvremena Sezar Aspilikueta dao treći gol za svoj tim.

Od 54. minuta, Čelsi je bio bez Džon Terija koji je kao poslednji igrač u odbrani napravio prekršaj. Dobio je crveni karton, ali to domaćin nije uspeo u potpunosti da iskoristi. Morison je u 59. minutu samo smanjio na 3:2. Sve vreme za "plavce" sa "Stamford bridža" igrali su reprezentativci Srbije Branislav Ivanović i Nemanja Matić koji je skrivio penal.

Pobedio je i Mančester siti, sa 2:0. Na gostovanju Evertonu golove su dali Aleksandar Kolarov (pogledajte OVDE) i Samir Nasri. U duelu Votforda i Sautemptona nije bilo golova, a Dušan Tadić je bio bio na klupi "svetaca".

U Bundesligi, Borusija Dortmund je kao gost ubedljivo pobedila Ingolštad sa 4:0 i tako ostvarila drugi trijumf u sezoni. Sve vreme za "milionere" igrao je Neven Subotić, a strelci su bili Matijas Ginter, Marko Rojs, Šinđi Kagava i Pjer-Emerik Obamejang. I u prošlom kolu Borusija je slavila sa 4:0.