117.1527
109.2537

PREMIJER LIGA: Totenhem u nadoknadi do trijumfa u londonskom derbiju

16.08.2014. 18:16 19:07
Erik Dajer postiže pobedonosni pogodak za Totenhem u prvom kolu Premijer lige protiv Vest Hema / Izvor: Tanjug

Kada su svi očekivali kraj Dajer doneo je pobedu "pevcima". Everton se "okliznuo" na gostovanju povratniku Lesteru, dok su Hal i Aston minimalnim pobedama obeležili sjajan dan gostiju.

Fudbaleri Totenhema savladali su Vest Hem rezultatom 1:0 u londonskom derbiju, na premijeri u novom šampionatu Engleske.

Meč na "Apton parku" pretio je da bude najslabiji u uvodnoj rundi Premijeršipa, makar rezultatski, ali je Erik Dajer u 93. minutu, na svom premijerligaškom derbiju, iskoristio pas Harija Kejna i doneo trijumf gostima protiv ljutog rivala. Tragičar među "čekićarima" svakako je Mark Nobl koji je u 30. minutu promašio penal za domaćina, nakon što je prethodno Kajl Noton isključen jer je rukom sprečio pogodak Vest Hema. Snage su brojčano izjednačene u 63. minutu kada je Džejmsu Kolinsu pokazan put u svlačionicu zbog drugog žutog kartona.

Kris Vud donosi bod Lesteru u meču prvog kola Premijer lige protiv Evertona
Kris Vud donosi bod Lesteru u meču prvog kola Premijer lige protiv Evertona / Izvor: Tanjug

Novi-stari Premijerligaš Lester uspeo je da izbori bod na svom "povratničkom debiju" protiv Evertona. Tri pogotka viđena su u prvom poluvremenu, činilo se da će "karamele" stići do trijumfa na startu šampionata, ali je Kris Vud u 86. minutu doneo vredan bod "lisicama" - 2:2.

Istim rezultatom završen je i duel Vest Bromvič Albiona i Sanderlenda, a junak prvog kola, makar po učinku, mogao bi da bude Saido Beraino koji je postigao dva pogotka za VBA, ali ni to nije dovoljno za sva tri boda.

Napadač VBA Saido Beraino postiže pogodak iz penala na meču prvog kola Premijer lige protiv Sanderlenda / Izvor: Tanjug

Do prvih bodova minimalnim pobedama na gostovanjima stigli su Hal protiv Kvins Park Rendžersa, odnosno, Aston Vila protiv Stouka.

Na otvaranju sezone u Premijer ligi, u meču igranom u ranim popodnevnim časovima u Mančesteru, Van Galov Junajted nastavio je stopama "Mojesovog Junajteda" i navijačima priredio neprijatno iznenađenje porazom od Svonsija rezultatom 1:2 (0:1).