PREOKRET: Grujićeve majstorije za pobedu Zvezde

06.02.2016. 13:49
Marko Grujić
Marko Grujić / Izvor: MN Press

Crveno-beli savladali litvanski Atlantas sa 2:1

U prvoj prirpemnoj utakmikci odigranoj na Kipru Crvena zvezda je posle preokreta savladala Atlantas sa 2:1 (0:1). Iako su izabranici Miodraga Božovića dominirali I u prvih 45 minuta igre Litvanci su ipak uspeli da ovaj deo meča reše u svoju korist.

Atlantas je poveo iz jedanaesterca koji je skrivio novajlija Edson. Brazilac je do tog 31. minuta bio odličan, ali je onda pogrešio. Njegovu grešku kaznio je Sila koji je bio siguran sa bele tačke. Dobre prilike za Zvezdu imali su  u prvom delu igre Srnić i Vijeira.

Več na samom početku drugog poluvremena crveno-beli su došli do izjednačenja. Igrao se 47. minut kad je Marko Grujić sačekao loptu posle udarca Vijeire I sa nekih 13-14 metara zatresao mrežu Litvanaca. U 71. minutu Damijan Le Talek je sjajno šutirao, ali je prečka spasila gol Atlantisa. Do preokreta je došlo samo šest minuta kasnije kad je posle duplog pasa sa Hugom, Grujić rutinski postigao gol. U 82. minutu zbog međusobnog košajanja Katai i Joškas su dobili crvene kartone. U samom finišu veliku priliku imao je Srnić, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Crvena zvezda је počela utakmicu u sledećem sastavu: Kahriman (od 81. Stanković) - Cvetković, Luković, Edson (od 60. Stojanović), Ibanjez - Donald, Le Talek, Grujić - Srnić, Katai, Vieira.