PRIMERA: Valensija potopila "žutu podmornicu" i pretekla Barsu i Atletiko

02.11.2014. 14:53 23:43
FK Valensija
FK Valensija / Izvor: Beta/AP

"Slepi miševi" stigli do lagane pobede na gostovanju Viljarealu. Aduris postigao jedini gol u pobedi Atletik Bilbaoa nad Seviljom i doneo svojoj ekipi treću pobedu u sezoni.

Ekipa Levantea je na domaćem terenu savladala Almeriju sa 2:1. Domaćini su povreli sredinom prvog poluvremena, Almerija je kasnije uspela da izjednači ali je tačku na rezultat i pobedu svoje ekipe stavio Kasadesus pogotkom u 76. minutu.

Fudbaleri Valensije slavili su pobedu protiv Viljareala rezultatom 3:1 u derbi susretu nedeljnog programa španske Primere. Samo dva igrača bila su strelci na ovom susretu. Goste je do vođstva doveo fudbaler domaćih Trigeros koji je u šestom minutu postigao autogol, da bi u nastavku igre Mustafi sa dva gola za deset minuta, u periosu od 64. do 73, doveo "slepe miševe" do nedostižne prednosti. U poslednjim minutima Trigeros se donekle iskupio za pogodak sa starta meča, ublaživši težak poraz "žute podmornice".

Atletik Bilbao savladao je na svom terenu Sevilju sa 1:0 (1:0) u nedeljenom matineu 10. kola. Bilbao je na ovaj način prekinuo seriju od tri vezane pobede Sevilje, koja je ispustila šansu da bar na kratko pretekne vodeći Real Madrid. Jedini gol na utakmici postigao je napadač Aric Aduris u 13. minutu.