PRIMERA: Barsina "petarda" Đukiću (VIDEO)

20.12.2014. 18:34 14:38
Fudbaleri Barselone proslavljaju pogodak u meču protiv Kordobe
Fudbaleri Barselone proslavljaju pogodak u meču protiv Kordobe / Izvor: Tanjug

Luis Suarez postigao je svoj prvi gol u španskoj ligi, dok je Lionel Mesi sa dva pogotka potvrdio debakl ekipe bivšeg selektora Srbije. Valensija odnela tri boda sa gostovanju Eibaru.

Fudbaleri Barselone deklasirali su ekipu Kordobe rezultatom 5:0 (1:0) u prvom meču subotnjeg programa španske Primere. Tim Miroslava Đukića je na gostovanju na stadionu "Nou Kamp" kapitulirao već u drugom minutu kada je Pedro iskoristio lepu asistenciju Rakitića i najavio lagan posao u nastavku. Ipak, gosti se nisu predavali a na naredni pogodak čekalo se sve do 53. minuta kada se Luis Suarez odlično snašao u šesnaestercu Kordobe pored mladog srspkog reprezentativca Aleksandra Pantića i postigao lep pogodak, svoj prvi u Primeri.

Jasno je tada bilo da će, uprkos najavama da bi mogla da iznenadi favorizovanog protivnika, Đukićeva ekipa upisati poraz na gostovanju u Kataloniji, da bi u samoj završnici domaći napravili mali fudbalski "blickrig" i golovima Pikea i Mesija Kordobu kući ispratili sa "petardom" u mreži. Posebno su lepi bili pogotci omalenog Argentinca u 82. i 91. minutu.

Levante je do boda protiv Real Sosijedada (1:1) stigao u sudijskoj nadoknadi pogotkom Ivanšica sa bele tačke. Prethodno je Kanales doveo goste u vođstvo u 48. minutu. Valensija je do tri boda u gostima protiv Eibara stigla pogotkom Paka posle pola časa igre, čime su "slepi miševi" izbili na četvrto mesto na tabeli.