107.611

PRIMERA: Šampion poklekao u San Sebastijanu

09.11.2014. 18:54 00:50
Fudbaleri Sosijedada slave pobednički gol u meču protiv Atletiko Madrida
Fudbaleri Sosijedada slave pobednički gol u meču protiv Atletiko Madrida / Izvor: Beta/AP

Real Sosijeda preokrenuo rezultat protiv madridskog Atletika i naneo prvaku Španije drugi poraz u šampionatu. Valensija i Bilbao remizirali mez golova na "Mestaji".

Real Sosijedad je posle preokrat savladao šampiona Španije Atletiko iz Madrida rezultatom 2:1 (1:1) u poslednjem meču 11. kola Primere. Gosti su vodili golom Mandžukića od 10. minuta, da bi samo pet minuta kasnije Vela poravnao rezultat. "Jorgandžije" su u 50. minutu ostale sa igračem manje posle isključenja Sigveire, što je domaćin iskoristio osam minuta pre kraja kada je Agireče golom doneo trijumf svom timu.

U pretposlednjem meču nedeljnog programa Valensija i Atletik Bilbao odigrali su meč bez pogodaka (0:0).

Espanjol je gubio na svom terenu 1:0 od Viljareala, ali je golom Kolota izjednačio  u 91. minutu i osvojio bod. Tim iz Barselone je tako nastavio sa lošim rezultatima jer mu je ovo četvrta uzastopna utakmica bez pobede. Viljareal je samo malo bolji, je nije pobedio u poslednja tri meča.

Sevilja - Levante
Sevilja - Levante / Izvor: Profimedia

Bod spasa je osvojio Levante koji je kao gost odigrao 1:1 sa Seviljom. Levante se i dalje nalazi u zoni ispadanja, ali ima isti broj bodova (devet) kao i Elče. Sevilja je ovim kiksom propustila priliku da ostane u vrhu tabele, ali je i dalje peta.