PRIMERA: Kanonada Barselone protiv Levantea!

21.09.2014. 22:49
Nejmar
Nejmar / Izvor: Profimedia

U pretposlednjem meču četvrtog kola Katalonci su pobedom nad ekipom iz Valensije zadržali maksimalan učinak.

Fudbaleri Barselone su rezultatom 5:0 savladali na gostujućem terenu ekipu Levantea i tako ponovo zauzeli lidersku poziciju, na kojoj je za kratko bila ekipa Sevilje. Katalonci su bili nadmoćni tokom celog susreta, a Nejmar je prvi načeo goste u 34. minutu, posle greške golmana Fernandeza.

Lionel Mesi
Lionel Mesi / Izvor: Beta/AP

Potom je Lionel Mesi imao priliku da povisi rezultat, ali je veoma neprecizan bio sa 11 metara. Lukaš Vintra je morao da krene put svlačionice zbog skrivljenog penala nad omalenim argentincen.

Međutim, Barsa je ipak otiša na odmor sa dva gola prednosti, pošto hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić postigao svoj prventac u dresu Katalonaca, samo minut pred odlazak na odmor. Ramirez je u 57. povisio na 3:0, da bi sedam minuta kasnije Pedro kompletirao poker golova na stadionu u Valensiji. Mesi je ipak postigao gol na ovom meču, posle katastrofalne greške golmana Rodrigeza, koji je pokušao da baci loptu rukom, ali mu se ona vratila kao bumerang, što je najbolji fudbaler Katalonaca znalački iskoristio i lob udarcem "petardirao" protivnika.

Levante – Barselona 0:5

(Nejmar 34, Rakitić 44, Ramirez 57, Pedro 64, Mesi 77.)