PRIMERA: Levante preko Valensije beži sa dna, Viljareal bolji od Hetafea

23.11.2014. 18:50 22:57
Levante - Valensija
Levante - Valensija / Izvor: Profimedia

U 12. kolu tim koji se bori za opstanak ostvario važnu pobedu. "Žuta podmornica" prekinula seriju od tri meča bez pobede.

Može Levante da odahne, barem na kratko. U 12. kolu Primere fudbaleri ovog kluba su na svom terenu pobedili Valensiju 2:1. Na taj način su pobegli iz opasne zone i sada imaju 12 bodova. Iako su u prvom poluvremenu mreže mirovale, u drugom su postignuta tri gola.

Vrednu pobedu je ostvario i Valjekano koji je na svom stadionu bio bolji od Selte. Jedini gol je postigao Bueno u 20. minutu. Na taj način se Valjekano učvrstio na sredini tabele.

U poslednjem meču dana Viljareal je posle serije od tri meča bez pobede slavio trijumf protiv Hetafea rezultatom 2:1 (2:0) i stigao na osmu poziciju na tabeli. Golove za "žutu podmornicu" postigli su Mario u 38. i Moreno u 43. minutu, dok je jedini strelac za goste bio Lasen posle sat vremena igre.