PRIMERA: Atletiko i Valensija podelili bodove, Barsa na čelu! (VIDEO)

08.03.2015. 22:55
Huanfran na duelu Atletika i Valensije
Huanfran na duelu Atletika i Valensije / Izvor: Beta/AP

Remi u Madridu, Katalonci ubedljivi protiv Rajo Valjekana.

U jednom od derbija kola ekipa Atletiko Madrida odigrala 1:1 sa Valensijom. Izabranici Dijega Simeonea poveli su u 33. minutu pogotkom Kokea posle asistencije Tijaga. Do kraja meča vodila se velika borba, a gostima je bod obezbedio Mustafi golom u 78. minutu.

Fudbaleri Barselone su u prvom nedeljnom meču 26. kola španske Primere savladali Rajo Valjekano rezultatom 6:1 i preuzeli čelnu poziciju na tabeli sa dva boda više od Reala. Katalonci su u laganom ritmu odigrali prvo poluvreme u kojem je Luis Suarez postigao jedini gol, već u 5. minutu. Već na startu nastavka Đerar Pike je duplirao prednost posle gužve u kaznenom prostoru gostiju.

Usledio je mini šou četvorostrukog osvajača "Zlatne lopte" Lionela Mesija koji je za samo 13 minuta postigao het-trik, od kojih je posebno lep bio poslednji.

Alberto Bueno je u 81. minutu iz penala ublažio debakl Madriđana, ali je Suarez posle asistencije Mesija još jednom pogodio gol Alvareza i ispratio Rajo u prestonicu sa pola tuceta golova u mreži.