PRORADIO PARNI VALJAK: Preokret Partizana na debiju Drulovića (VIDEO)

18.10.2015. 20:58 14:38
Slavlje fudbalera Partizana posle gola Miloša Ostojića
Slavlje fudbalera Partizana posle gola Miloša Ostojića / Izvor: MN Press

Crno-beli savladali Javor u 14. kolu Superlige.

Konačno! Partizan je savladao Javor rezultatom 3:2 (2:1) u 14. kolu Superlige i slavio u Humskoj prvi put od 29. avgusta i meča sa OFK Beogradom. Fudbaleri crno-belih ulepšali su veče novom treneru Ljubinku Druloviću, koji se pošteno preznojio pored aut linije tokom duela sa Ivanjičanima.

Javor je mučio crno-bele više od pola sata. Ivanjičani su poveli golom Stefana Dražića (pogledajte OVDE), ali se domaćin podigao iz nokdauna i uspeo da uzvrati udarac. Za samo šest minuta Miloš Ostojić i Andrija Živković preokrenuli su rezultat i najavili mirniji nastavak utakmice (OVDE pogledajte golove).

Crno-beli su sami sebi ponovo zakomplikovali posao, pošto je Đogatović odbranio penal Živkoviću, ali je Valeri Božinov iskoristio svoju treću šansu na meču i rešio pitanje pobednika. Kolaković je u poslednjem minutu uspeo samo da ublaži poraz Ivanjičana koji su duel u Humskoj završili sa 10 igrača zbog isključenja Gajića.

Partizan je prestigao Javor na tabeli i trenutno je na trećoj poziciji sa 24 boda, ali Ljubinko Drulović ima razloga za zabrinutost pred meč Liga Evrope sa Atletik Bilbaom, pošto su se u prvom poluvremenu povredili Darko Brašanac i Marko Jevtović.

Navijači Partizana na meču sa Javorom
Navijači Partizana na meču sa Javorom / Izvor: MN Press

Partizan - Javor 3:2 (2:1)

Stadion: Partizana.

Sudija: Srđan Obradović (Jagodina).

Strelci: Ostojić 29, Živković 35, Božinov u 67. minutu za Partizan - Dražić 10, Kolaković 90+1 za Javor.

Crveni karton: Gajić (Javor) u 63. minutu.

PARTIZAN (4-2-3-1): Ž. Živković, Vulićevć, Ostojić, Fabrisio, Subić, Jevtović (od 46. Petrović), Lukić, A. Živković, Brašanac (od 15. Ninković), Grbić, Božinov (od 74. Šaponjić).

JAVOR (4-2-3-1): Đogatović, Gajić, Miletić, Crnomarković, Kolaković, Docić, Đokić, Ađuru (od 74. Švonja), Gafurov (od 69. Čečarić), Eliomar (od 84. Josović), Dražić.